bugün

vazgeçmiş olması demektir ya da boyun eğmesi...
mucizedir erkekler için. tapılasıdır.
beklenen andır.
mümkün olmayan bir durumdur en azından bizim evde böyle bir sükunet ortamı henüz sağlanamadı.
bir kadın susuyorsa artık değer verdiği şeyler bitmiş demektir. içinden birşeyler yitip gitmiş demektir. erkekler bunun için bayram edebilirler. oysa, bir daha asla gözlerinin içi parlayarak bakan, aşık oldukları kadının olmamasına bayram ettiklerini anlamadıklarındandır.
hayra alamet değildir.
tehlike geliyorum demektedir.
yıldırım demirören'in istifa etmesinden bile daha zor olan bir ihtimaldir.
vehim bir olaydır fırtınadır öncesidir sessizliktir.
ardından ya çok iyi bişey gelir ya da çok kötü bişey. ortası yoktur.
susuyordur çünkü bazen susması gerektiğini biliyordur. bir olay harlamışsa susmalıdır ki konuşması karşıdakini gereğinden fazla çileden çıkarabilir. erkeği yanlış yapmışsa susmalıdır ki erkek yaptığının yanlış olduğunun farkına varsın aksi halde konuşması ters tepebilir. *
öldüğünde mümkündür.
bir kadın susuyorsa ya kırılmıştır yada şeytanca planlar kuruyodur.
1-fırtına öncesi sessizliktir: kadın, eğer çok üzüldüyse bunu susarak içine atar, sonra da yanardağ gibi geri püskürtür. çevresinde kim varsa yakar kavurur. acımaz. çünkü zamanında ona acımamışlardır.
2-hak vermektir: kadın, karşısındakinin haklı olduğunu kabul eder ve ona boyun eğer, susar.
3-kıyamamaktır: karşısındaki çok sevdiği biriyse ****, kadın uzatmamak adına susar.
4-teslim olmaktır: genelde filmlerde görülür. ciyak ciyak 'senden nefret ediyorum' diye bağıran kadını kollarından tutan erkek, suratına çemkirir 'gözlerime bak! beni seviyorsun!'. işte o anda kadın seviyorsa susar ve hatta ağlar.
kadının susması, karakterine bağlı olarak farklılık gösterir. kimisi haksız olduğu için susar, kimisi üzüntüden, kimisi de o an susması gerektiği için susar, gibi vs... sebelerden dolayı susar. şaşırmamak gerekir aslında, sonuçta kadınlar da devamlı konuşan varlıklar değiller. sadece bazen, fazla konuşuyorlar.
vazgeçmiş demektir ama bu öyle bi vazgeçiştir ki karşındakini deli eder bir kadın susarsa eğer aslında size çok şey anlatıyordur.
kadının derin düşünceler içinde olduğunu gösterir. kadının sevgiliniz olması durumunda tehlikeye işarettir. üzerine gitmemenizi ve hatta kadını yalnız bırakmanızı şiddetle öneriyorum. bu kadının sizinle ilgili ciddi şüpheleri olabilir ve her an kıçınıza tekmeyi basabilir. bu sessizlik kıçınıza tekmeyi basmadan önceki hazırlık dönemi olarak da değerlendirilebilir. o basmadan siz basın.
yanlış bir teşhistir. kadınlar susmazlar, sadece yorulurlar.
fırtınadan önceki sessizliktir.pek hayra alamet değildir.
fırtına öncesi sessizliktir.
çok tehlikeli bir durumdur.

konuşanı bağıranı daha makbuldür.

bırakın yaksın yıksın etrafı sonra bir çiçek bir çikolataya bakar herşey.
*
bir insanın kanatlanıp uçması kadar imkansızdır.
(bkz: namümkün)
tatmin olmuştur.
triptir.