bugün

Ya yola çıkıp, ya bir evde kalıp ya da sevişerek anlayabileceğiniz hede.
zayıf duruma düştüğünüzde veya eline güç geçtiğinde.
alkollü iken gözlem yapmanız yeterli olacaktır.

-alkollüyken ağzından çıkan sözler,düşünceler ayıkken düşünülmüştür.
Bir insanın gerçek yüzünü görmek istiyorsanız size olan davranışlarına değil genel olarak herkese olan davranışlarına bakın.
https://m.uludagsozluk.com/e/46993325/

Ya beni düşünmüş süpriz yapmış keşke yanlız bunun için sevseydim seni.
joker filmini izleyince, aslında kötüleri öldürmek o kadar da kötü olmayabilir fikri aklımdan geçti. ben bile bunu düşündüm. çünkü hepimiz kötülüklerden şikayet ediyoruz değil mi?.
işte sanırım olay budur. her insanın içinde potansiyel iyi ve kötü vardır. bunun ahlakla alakası yok. ahlak kültürel bir konudur çünkü. dolayısıyla bir insanın gerçek yüzü diye bir şey yoktur. insan her süreçte iyi ya da kötü olabilir. bir söz var; "bozuk saat bile gün iki defa doğru gösterir". işte olayın çözümü;

insan değişen, devinen, gelişen bir varlıktır. gerçek ise ne kadar sahte olduğunuz ve ne kadar iyi yalan söylediğinizle doğru orantılıdır.
sadece canını acıtmanız yeterlidir bunun için ya da biraz değer verdiğinizi belli edin. kendiliğinden gösterecektir gerçek yüzünü.
Gerçek yüz diye bişi yoktur,
Senle olan ilişkisindeki değişkenler vardır.

Şair pkp.
işin düşmesiyle ve borç istenmesiyle veya damarına basılmasıyla birlikte paralellik gösterir.
aldandığınızın göstergesidir. insanların gerçek yüzlerini görmek istiyorsanız onlarla kavga edin veya yolculuğa çıkın.
Eninde sonunda göreceğin sondur.maskeli balodur hayat eğlence bitince maskeler düşer. Gerçek tokat gibi çarpar suratına.
insanın içini acıtacak bir eylemdir. sevdiğiniz, değer verdiğiniz, ve özelinizi açtığınız bir insanın kötü tarafını görmek size büyük üzüntü verecektir, hatta bir süre bu hale karşı tepki vereceksinizdir ancak gerçek asla değişmeyecektir.
genellikle çıkarların çatıştığı anla paralellik gösterir.
geri dönüşümsüz durumlardan biridir.
kimse artık eskisi gibi olamaz.
üzülmeyin, sahiden öldürmüyor ama süründürüyor * ama yine de bir klasik olarak güçlendiriyor.
ya kuyruğuna basacaksın ya da sevmediği bir insana olan tutumlarına bakacaksın.
Birinin gerçek yüzünü görmek istiyorsan, Kendisine hiçbir iyiliği dokunmayan birisine nasıl davrandığına bak.

Paulo Coelho.
bi daha bunlara bu tür insanlara asla yüz vermek yok dersin ama her seferinde aynı şey sonunu bildiğin filmi izlemek gibi bi şey işte.
çıkarların çatışıyor olması gerekir.

bence sevdiğiniz insanların iç yüzünü görmek için ortaya ya para koyun ya da can sorumluluğu.

işte o zaman takılı kaldıklarınızın iç yüzünü görür yalnızlığı tercih edersiniz.
önce aynaya bakılmalıdır, ondan sonra karşıdakini suçlamak veya övmek gerekir.
gerekeni yapmaktır.
Cok pis koyar insana eger o kisiye sempatiniz var ise.
alkolün kana karışması ile başlayıp ayılana kadar geçen sürede yanında olmakla mümkündür.
"işte o an ben yaşayamam" durumu değildir elbet. aksine çok hoş bir durumdur. genellikle kavga esnasında görülür. herkes iyidir taa ki kavga edilene kadar kişinin ne mal olduğu o zaman meydana çıkar. kimse iyi falan değil iyi olan benim ben. Ben istemedikleri bir şey söyleyeyim tekerlerine taş koyayım bakalım onlar iyi olmaya devam edecekler mi? hayır. neymiş iyilik diye bir şey yokmuş ben iyiysem herkes iyiymiş ben kötüysem herkes kötüymüş.
ya göründüğün gibi ol,ya olduğun gibi görün. - mevlana -
(bkz: the stranger beside me).
genelde, bu deyimin dile getirilmesinin ardından; bahsi edilen kişiye dert yanılır. riyakarlığından, esasında gizlediği tavırlarını o an dışa vurduğundan buna layık görülür. ancak: bilinenin aksine, insanın gerçek yüzü her zaman kötü olmayabilir. kötü namlı birisinin de içerisinde bir iyi yaşayabilir ve bu onun gizlediği orjinal yanı olabilir.
güncel Önemli Başlıklar