bugün

Erkekse erkeklerin yapısını bildiği içindir. Şu sözlüğe baksanız anlarsınız. Bu abazalar sokakta ve hayatımızda, bunun bilincinde olduğundandır. Erkeklerin size bakıp iç geçirceğini bildiği halde bunu medenilik kisvesiyle yutması onu gavatlığa kadar götürür.
ruhsal bozukluk. başka bir açıklaması yok. evet yok.

"seven kıskanır" taraftarları rahatsız. açın biraz gelişim psikolojisi okuyun lan.
iq su 80 alti olan insan kesinlikle kiskanir.
Guvensizlikte bazen buna neden olabilir. X kızla dışarı çıkar. Kız guzel olmasa bile siz erkeğinize guvenmediğinizden dolayı (sevmiyor demiyorum) bir anda kafada acabalar uçuşur. Kız birden guzelleşmeye başlar. Gibi gibi.
aldatılma korkusundan dolayı. aldatılma korkusu o kadar yüksektir ki bir an bile boş bırakmak istemez kız/erkek arkadaşını. dolayısıyla yanında olmadığı her bir zamanı sorgular, giyimini kuşamını, bakışlarını her şeyini. fazla kıskanmak saplantılık boyutuna giriyor yani. hiç kıskanmamak da önemsememek olarak görülebilir. o yüzden azı karar.
Bir formülle açıklayayım.

Evdesin, gizli bir kasan var.

Yeni para bazında, 3 katrilyarlık değerli bir taşa sahipsin.

Bu taşın ismi zebercet olsun.

Şöyle : zebercet=1
tüm ev tolpam eşittir, zebercet'in milyonda biri değerinde.

Görünüşe bakarsak ev daha büyük ama değere bakarsak, zebercet akla bile gelmeyecek değerde.

Şimdi, sen bu durumda, evi mi saklamaya çalışırsın, yoksa taşı mı?

Aklı olan herkes tabi kii taşı, lan deli misin der.

Peki neden taş?

işte cevap bu;

Taş; değerli.
Değerli olan; kıskanılır.
Kıskanmak nedir; sakınmak köklü bir fiil.

Yani kişi sadece değer verdiği şeyi kıskanır.

O yüzden kıskanılmak dünyanın en değerli olgusudur.

Şimdi ki, kızlar tam mal amk.
Ben kız olup kıslanılmadığımı bilsem, bu eşittir değersizliğimdir.

Bunu anlayacak akıllı kız maalesef yok piyasada.

Onlar modern, ama paçavralar *
Özgüven eksikliğinden kaynaklıdır. Bu yüzden sürekli ya kaybedersem diye düşünür ve kıskançlığın dibine dibine vurur.
Nedenini bilmiyorum ama silklemiyo gibi görünüp köpek gibi kıskanırım. Kıskançlık yüzünden insanlarla aram bozuluyor.
varoştur.
2 çeşit güvensizliğe dayanmaktadır:

1) kişinin kendine olan güvensizliği
2) sevgilisine olan güvensizliği
1. Madde şöyle açıklanacaktır: Kişi kendisine güvenmeyen, destekleyici olmayan yetişkinler tarafından yetiştirilmiştir. Her yaptığı eleştirilmiş, genelde aktif olarak kendi başına bir şeyler yapmaya başladığında "sen yapamazsın dur ben yapayım" müdahalesiyle durdurulmuştur. Arkadaş ortamında doğal olarak beceriksiz olmuş, küçük yaştaki çocuk gaddarlığı denen şeyle karşılaşmıştır.
2. Madde şöyle açıklanacaktır: ilk ve en akla gelen olasılık kişinin daha önceki ilişkilerinden birinde aldatılma deneyimi yaşamış olmasıdır. Doğal olarak birey hemcinsleriyle kendini karşılaştırmaya başlar. Bu karşılaştırma hemcinsleri arasında özellikle aldatıldığı kişi ve/ veya sevgilisinin eski sevgilileri üzerine yoğunlaşır.
Eğer 2. Maddede aldatılma durumu yoksa kişi, ilişki yaşadığı kişinin bir sebepten (o kişinin geçmişte aldattığını bilmek, küçük yalanlarını ya da birbiriyle çelişen ifadelerini yakalamak vs. ) güvenilmez olduğunu düşünmektedir. Kendisini kandırdığına inanmakta bu sebepten sevgilisinin karşı cinsle olan her etkileşimini potansiyel bir aldatma çabası olarak düşünmektedir.
Bilimsel olarak yardırdım, şimdi dağılın.
sahiplenmekten kaynaklıdır. birini ne kadar sahiplenirseniz o kadar kıskanırsınız, sevgisini başkalarıyla paylaşmak o kadar korkunç gelir.
Valla psikolojisi bozuk olan ben'in yasadigi bu durum, psikolojinin aşiri bozuk olmasiyla olacagini düsündürür.
yetiştirilme tarzınnı verdiği psikolajik tabudur.. yıkılmaması gerekir.. aksi takdir de ahlak yoksunu batıdan farkımız kalmaz..

diğer bir açıdan da bağlılıktır. insan sevidğini kıskanır sözü o toplumun oğrettiği bir olgudur. kıskanmak güzeldir..
burcu veya yükseleni akrepse kıskanç olur. en yakın arkadaşımın yanında birini görsem kıskanırım, annemi kardeşimden kıskanırım, eğer bir gün manitam olursa (ki hiç sanmıyorum) onu ölümüne kıskanırım, en ufak kıskançlık krizimde topuğuna sıkarım.
seven sevdiğini kıskanır.
ama aşırısı zarar.
Kaybetme korkusu yeter ve artar bile.
Sahipleniyordur.
Bir yaşa kadar kıskanmak aklına bile gelmez insanın. Şüphe falan bilmez. Ama beklenmedik anlarda gelen aldatılmalar, söylenenler birikince herkesten beklemeye başlar.

Son kişi hariç kimseyi sorgulamadım ama hep bir şekilde öğrendim aptal yerine konduğumu. kıskançlık zehir gibi işler. Bir de gördüklerin varsa gitmez kanından.
Sevgili ilgisiz kalmissa normal kiskancliktan level atlayip canavara donusebilir. Normaldir.