bugün

uzun zamandır bu kadar iyi entry nick uyumsuzluğu görmemiştim.

kavga etmeyin.
ne biçim erkeksin sen? veya ne biçim kadınsın sen? sorusudur.
çok sevdiğinizi belli etmeyin. cidden bir süre sonra önemsizleşiyor aşkınız, sevginiz.
yalan olmasın yeter. birbirinize güven ve saygı duyduktan sonra ilişkiniz bitse bile yaşadıklarınızı güzel hatırlarsınız. güven ve saygı bitmişse lanetle anarsınız. güven saygıyı bititmenin de en iyi yolu yalandır.
ilişkinin uzun ömürlü, sağlıklı ve tarafların mutlu olması için iki tarafın da yapmaktan kaçınması gereken eylemlerdir.
asla sevginizden emin etmeyin, her an kaybetme korkusunu taşımalı karşı taraf.
sorunlarınızı örtbas etmeyin.
bir ilişkiyi "iki ilişki" haline getirmek.

çok tehlikeli çok!
durduk yere kaprislerle karşı tarafı bıktırmak.
taviz vermektir. alttan almak, idare etmek, hoşgörü göstermek ayrıdır. bunlar yapılmalıdır. ama asla kendinden taviz vermemelisin.
asla üzerine.

sadece sevgilinin sözüne değer vereceksin.
seviyorum diyorsa, duyacaksın.
bitti artık diyorsa, duyacaksın.
sevgide dedi kodu, sakın ha.
duygularını hemen açığa vurmak. ben yaptım kötü oldu. *
kafanızda yarattığınız profile uyması için zorlamak, uymayınca da haydi kavga gürültü, beraberinde kırmak, dökmek, ve çok fena boka saran durumlar zinciri.
sevgiline sinirlenip küfür etmek. bir ilişkide asla yapılmaması gereken eylemlerdir.
yapılmaması gereken çok şey var ama biz hangsini yapıyoruz ki yapamadıklarımız olsun bir de pehh.
Taviz vermek, kendinden odun vermek, kendini ezdirmek.
eski sevgililerden bahsetmeyin mutlaka bir sorun çıkar.
sevgilinizin duyacağı şekilde osurmak ilişkiyi bitirir.
bir ilişkide yapılmaması gerekenler başlığındakileri okuyup 'lan yapınca noluyor acaba,o kadar kötü müdür,bi yapsam ya' deyip eyleme geçmek.

malum,ya meraktan ya da yaraktan.
Yaparsan boku yiyeceğin kesin olan durumlardır.

-Çok değer verirsen,
-Sürekli kararları ona bırakırsan,
-Hep ilgi gösterirsen,
-Çok uzak davranırsan,
-Aşırı kıskanırsan,
-Hiç kıskanmazsan,
-Her şeyine karışırsan,
-Sürekli hayatına müdahele edersen,
-Aramazsan,
-Kısa sürelerle ararsan,

ağzınla kuş tutsan, yaranamazsın. *

Bu nedenledir ki;
Mühim olan dengedir.
-nerede konuşup, nerede susacağını biliyorsan,
-Bazen sıcak, bazen soğuk olabiliyorsan,
-Arada kıskanıp, kıskanmaman gerektiği zamanı ayırt edebiliyorsan,
-Fikirler verip, son kararı ona bırakıyor ve ona güvendiğini hissettiriyorsan,

sen ideal sevgilisin. Lütfen beni ara. *
guven olmadan iliskiyi devam ettirmeye calismak. guvenmeye inanmaya calismak. en buyuk ve tek hatam buydu.
güvenin sarsılması çok berbattır. Siz siz olun sakın karşınızdakinin güvenini kırmayın.
Sürekli mesajlaşmayın. Mesajlaşmak değil her şey. Arada bir telefonla da konuşmak gerekir. Gerçekten sms bağımlığı yüzünden günümüzdeki ilişkiler kısa sürüyor. Hep aynı şey, hep aynı şey. Adam sıkılıyor abi. Affedersiniz ama; wc'ye girerken bile sevgilisine haber ediyor. Yuh artık, ben ne diyeyim yani.
arkadaşlık ilişkileri ve iş ilişkileri dahil olmak üzere, her türlü ilişkide düşüncesiz davranmak puan kaybettirir.
karşımızdaki insanın da bizimle aynı haklara sahip olduğunu, onun da bir "birey" olduğunu ve kişisel fikirleri olduğunu unutmamak gerekir kanısındayım.
yalan, gereksiz kibir ve gereksiz eleştiri.
eski sevgililerle veya eski "yatıp-kalkmalık" larla ilgili yatak odası fantezilerinin anlatılması.