bugün

sevgilinizi öldürmeyin. çok günah.
(bkz: kendine yapılmasını istemediğin şey) (bkz: üşüyoruz konfüçyus reyis)
özlem duygusunu ve heyecanı öldürücü hakaretler yapmak.
karşınızdakinin vazgeçilmez olduğunu ona hissettirmeyin.
sevgilisinin yanında osurmak.
aldatmamak. var mı ötesi?
yapılmaması gereken hiç bir şey yoktur aksine yapılması gereken her şey vardır.
Arkadasi iliskiye karistirmamak.
aileyle tanıştırmak. iki gün sonra ottan boktan sebeple gidince sizi geçtim, olan ailenize oluyor.
sevgilinizin arkasından iş çevirmeyin. Mesela haberi olmadan eski sevgilisini bulup onunla konuşmayın. Eski sevgili olacak adam ağır psikopat çıkabilir ve mükemmel giden ilişkinizin içine yalanlarıyla sıçabilir. Hala beni seviyo seni benle aldattı benle barışmaya çalıştı senleyken eki eki diyebilir. Sonra da hiçbir şey eskisi gibi olmaz.
La zaten düzgün biri olaydı eski sevgili sıfatı verilip adamdan köşe bucak kaçılmazdı değil mi? Yapmayın bunu valla bak, yazıktır.
Bir de bencil olmayın, hep ben haklıyım demeyin, hep karşınızdakini suçlamayın... Hatayı kabul edip özür dilemek bir erdemdir, unutmayın... Cidden yapmayın bunları ya.
Ailenize iliskiden bahsetmeyin ve aileden biriyle tanistirmayin uzun bi sure. Ben cok pismanim mesela. Aradan iki sene gecmeli en az.
anal sex. çok günahmış. sırrı süreyya ön'der.
Yalandır kardeşim yalandır. Ne yaparsan yap yaptığın şeyin arkasında dur. Bugünü atlatırsın ama yarını atlatamazsın dünya küçük birgün çıkar karşına.
Gerekmedikçe kendini öldürmek. Karşınızdaki fazlasıyla üzerine alınır. Her intiharın da sonuçta birini ya da dünyayı cezalandırmak için yapılıyor gerçeği ortada.
aldatmayın. hayalinizde bile.
çok fazla görüşmek.
mesela her gün görüşmeyin.
hele telefonla saatlerce hiç görüşmeyin.
sonra fark etmeden b.kunu çıkardığınızı göreceksiniz.
kendini anlatmak, hatta anlamıyor diye tekrar tekrar izah etmek, nafiledir. ilişkinin başı ve sonu için geçerlidir.
telefonla saatlerce hiç görüşmeyin, özlem duygusu ne kadar çok olursa, o kadar iyi.
utandırmayın.
küçük düşürmeyin.
sürekli canım cicim aşkım demeyin. arada mesafe koyun ki canım cicimlerinizin kıymeti bilinsin.
sakın uyurken suratına işemeyin. *.
kurallar koymak.
sakın uyurken yüzüne yastık basmayın. *
gerektiğinde özgür bırakmamak
kıskanmak
aldatmak
kendi karakterini tanımadan, kendine güvenmeden karşındakini sevmek ve tanımaya çalışmak
bunlar olmamalı.
(bkz: sana yapılmasını istemediğin şeyler) *