bugün

dün okulda ders anlatırken aklıma gelmiştir.
şimdi ilk haftadan nasıl alıştırırsan öyle gider modunda ciddi ciddi ders işlemeye başlamışız. tabi tebeşir ve kara tahtayla idare edilen bir okul. dedim ya ilk hafta nasıl olursa öyle devam eder diye ufacık fısıldaşmalarına bile müdahelede bulunuyorum.
yine arkadan bir öğrenci konuşunca da aklıma elimdeki tebeşiri fırlatsam ne olur lan diye geldi. yani o kadar kızmadım, asla da fırlatmam zaten.
düşündüm bir an fırlatsam ne olur. çok fena bir sahne. o anda ne kadar alçalır bir öğretmen. öğrenci de öyle.
ve geçmişime döndüğümde her ne kadar beni hedef alan bir tebeşir hatırlamasam da bir sürü, rengarenk, irili ufaklı tebeşirler yağmıştı arkadaşlarımın üstüne.
devamında olayların çığrından çıkacağı harekettir. metin hoca gibi bir hocanız varsa üstünüze terminatör tipli birinin size tokat patlatmak için geldiğini görürsünüz. Daha sakin hocalar için bu biraz daha farklıdır. Bu ; son damla diğerinde bardak taşar demek anlamına gelebilir.
Bazen de sinirle fırlatılan tebeşir başka öğrenciye gelir. Bunun üstüne öğrenci sanki o tebeşiri arkadaşına denk getiren kişi kendisiymiş gibi bonus dayak da yiyebilir.
arkasından tahta silgisi geliyor demekktir.
ifade atanda da atılanda da değişmez, eylemede duygu tekdüzedir ;)