bugün

sözlük yazarı kişisinin yazarlığı hobi olarak görmesi yetmezmiş gibi özgeçmişinde de bunu belirtmesidir. sözlükte aldığı artı oyların da gazıyla ruhunda oluşan çalkalanmayı anlayamamış, asosyallığının tutsaklığı içinde kimseye de yavşayamamışdır.

nihayetinde o koskocaman bir yazardır, babasının, abisinin vermediği söz hakkını ona sözlük vermiştir.

günlerden bir gün;
lunaparkta çarpışan otoları izlerken, hüsnü'nün* sorusu üzerine dünyasının değiştiğinin farkına varmıştır.

+kanka senin hobin var mı? ben ata binmek filan yazdım, sivi'ye yazmayana iş yokmuş
-oğlum var tabi, ben yazarım *

yazar kişisi tez bir cv hazırlamış, google'da adını gördüğü tüm şirketlere faxlamıştır. randevular da bir iki gelmeye başlamışdır.*

tarih: gg/a8/2006, yer: godoman holding

mülaktçı kişi sorar; kendinizden bahserder misiniz?
yazar;
.......efendim ayrıca sözlükte tastiklenmiş yazarlığım da vardır, bi fiil her gece sabah kadar entry girerim, sevenim sevmeyenim de vardır ama ben hepsini severim çünkü çok insancılımdır. siz sevdiniz mi beni, ha bi de...............

yazar, sözlüğün beyninde oluşturduğu ödemin de etkisiyle susmakta zorlanmaya başlamıştır.

tarih: gg/a9/2006, yer: işinibilir holding

ik şefi; a bi de yazarım demişsiniz, o nedir?

yazar;
şimdi şöyle uludağ sözlük'de yazarlığım vardır, 243527 entryim, 36474 başlığım, 180384 eksi oyum vardır. ha şimdi siz bunlar nedir diyeceksiniz, entry olmazsa olmazıdır. benim gibi kaliteden ödün vermeyen yazarların gird.........

ödemin etkisi kalıcı bir hal almıştır artık.

nihayetinde sözlük yazarlığının, sözlük yazarlığından başka ne b.ka yaradığını anlamamamıştır. eve gidip moda bir mesaj atıp bunu sormalıdır.

bir hobi olarak sözlük yazarı olmakın bi s..ime fayda etmediğinin acı tecrübesi içinde sözlüğün başına kurulur, önce kafa dağıtmak üzere içinde pınar altuğ bulunan s..ik bir başlık bulur, k.çtan teraneler tadında bir iki entry girer. sonra maça ısınır, gecenin ilerleyen saatlerine doğru yine canavarlaşır. onu susmaya zorlayan dünyasına direnir ve sabaha kadar susmaz, hiç susmaazzz.**
başklarına fobi olmasına neden olmadan sakin sakin eğlencesine yazma okuma öğrenme durumu.
ssg gibi bu işten parsayı toplamış zatların dışındaki biz garibanların genel eylemi.
(bkz: bir hobi olarak kaşarlık)
(bkz: bir hobit olarak sözlük yazarı omak)*
(bkz: bir fobi olarak sozluk yazari olmak) *
takıntıya dönüşmediği sürece, harika bir şeydir. tavsiye edilir.
dök içini rahatla durumu işte.
entry-leri kronolojik olarak okuyarak kendini (ve tüm yazarları) keşfetmen mümkün.