bugün

alırsın o hayali şekillendirirsin kafanda. olgunlaşır, büyür gittikçe içinde. bilirsin, hayaldir ama gerçek gibidir. bir zaman sonra ayıramazsın hangisi hayal, hangisi gerçek. ayırt etmek de istemezsin bu sahteliği.
tek korkun başlangıcını bitişini bilmediğin bu zamanda orman mı çölmü bilmediğin bu yerde, uyku ile uyanıklık arasında kendini kaybetmekten korkmaktır. kimbilir belki de kayıpsın bilmiyorsun.
bilincin kapalı bir uyku hali. tüm olmuş ve olanlar ya da olacaklar bir hayal.
bilerek ve isteyerek bitmesin istediğin...
kimsenin umrunda olmamayı umursamamak.
Hayalsiz yaşayamayanların takip ettiği yoldur. Daima yarını planlarlar.
bildiğin yaşamak bu.
Azminize ve şansınıza bağlıdır. Hemen vazgeçmeyin ama nerede durmanız gerektiğini de bilmelisiniz
oldukça uzun sürebilecek ve hayal kırıklığı getirebilecek zorlu aktivite.
"lakin yolunda ölmek o bile bahtiyarlık"
der ünlü bir şair.
bence iyi birşeydir. hayata 4 elle sarılmanızı sağlar. karşınıza çıkacak zorluklara göğüs germeniz ve sabretmeniz gerekecek, bu özelliklerde size olgunluk katacaktır. o yüzden hayal kurmak iyidir hele ki hayalinizin sonunda ki zaferin tadı paha biçilmezdir.
alınan nefesin sebebidir.

biz yaşamıyoruz orası ayrı.
ben yaptım bunu.kimi zaman umut ettim.kimi zaman olmayacak deyip vazgeçmeyi düşündüm.ama her seferinde yeniden başladım .emek verdim.çalıştım.ve oldu.ve değdi.çok şükür.
Hayalim geldi zorla benim peşimden koştu. Ben gerçek değilsin dedikçe beni gerçek olduğuna inandırdı. Ve ben tam inanınca da gitti. Şimdi peşinden koşsan kaç yazar ki. Yalanmış herşey.
üşengeçlikten yapamadığım eylem, bi ayağa kalksam çok şey yapacağım mesela ilk kalkıp bir bardak su içeceğim.