bugün

erkek kılığına girip yollarda yürümektir. kızlara laf atıp kıro damgası yemektir. onların benliğine girip iğrenç yaratıklar olduklarını görebilmektir. erkek olmak zor iştir. adam olmak imkansızı dilemektir.
(bkz: if i were a boy)
(bkz: beyonce)
ayakta işemenin rahatlığını yaşamaktır..
beyaz bir şahin bulup dört tane de amele arkadaşla birlikte içine girip, son ses ismail yk dinleyerek kızlara laf atmak yapmak istediklerimin ilki arasında yer alır.
(bkz: beyaz şahin içinde müzik dinleyen 5 kıro)
sıkıcı olabileceği kanaatindeyim, ama erkeler bir günlüğüne kadın olsalardı eminim bir çoğu banyodan hiç çıkmmazlardı. *
Herhalde hoşlanmadığı kıza tecavüzü bile mübah sayan kızların aklından geçirdikleri düşüncelerden birisidir.
(bkz: kimin pipisi yok çıkacak ortaya) * *
sünnet olunacak güne denk gelmedikçe atlatılabilir bir durum.
erkek olmanın rahatlıklarını yaşamış olurdu, ayakta işemeden tut atyarışı oynamaya, karı kız muhabbeti yapmaktan tut bok muhabbeti yapmaya, küçükse eğer amcalara pipisini göstermekten tut halı kenarında arabalarla oynamaya... güzeldir erkek olmak... iyiki erkeğim, gay olanlara yazık lan, bu güzellikleri bırak sen git top ol, cidden üzüldüm onlara şimdi...
belli merakların bir nebze de olsa giderilmesidir.
bir günlüğüne erkek olan yaratık büyük ihtimalle ilk olarak ayakta işemenin nasıl bir duygu olduğunu merak edip en yakın pisuvar üzerinde merakını gidericektir.
tv programı sorusuydu.
geçenlerde izlemiştim. erkeklere bir günlüğüne kadın olsanız ne yaparsınız diye sormuşlardı. bildiğin klasik cevaplar vermişlerdi. makyaj yapıp gezmek, kadın ortamlarına girmek gibi. birisi de dediki o gün boyunca temizlik yapar, bulaşık yıkar, tüm evin yemeğini pişirir ve birçok ağır iş. kendisini kutluyoruz bu kadar duyarlı davrandığı için.

gelelim kızlara. programcı sordu bir günlüğüne erkek ........ ? kadının bir tanesi pijama, atlet bütün gün otururum. bir tanesi dediki özgürce dolaşırdım dedi ( hak veriyoruz tabiki de). geldi yaşı küçük (18 civarı) kızlara. onların çoğu ne dedi biliyor musunuz ?
şöyle: kızların çok olduğu yerlere gidip laf atardım dediler. feci bir şey. ne yapcaz şimdi. hayır hayır yorum yapmak istemiyorum. yorum sizin. (özelden yorumlarınızı atabilirsiniz.)
oldukça sıkıcı olsa gerektir, saçma sapan şeyler için hayıflanmaktır. tüm zamanı hatun düşünürek geçirmektir. sokaktan geçen kızların içine düşme çabasına girişmektir. evliysen şayet eşine bağırma çağırma ve envaye şiddet uygulamaktır. sağa sola pervasızca emirler silsilesi yağdırmadktır. ve o günü yaşadıktan sonra 2. güne geçildiğinde yani öyle olunmadığı için şükretme ihtiyacı ayyuka ulaşmıştır.
ayakta işenilen yere sıçardım erkeğim gerçi ama kız olsam sonraki gün tanınmayacağım.
Eğer bu mümküm olursa, tüm gün kafamı musluğun altına sokup saçımı yıkarım. sonra da çevremdekilere duş almış havası veririm. bu olayın en can alıcı noktası budur benim için.
gördüğüm kadarıyla kadınlar erkek olsaydı her gün açık alanda toplu işeme ayinleri yaparlardı. biz erkekler çok iyiyiz lan! enazından aile terbiyemiz var. ben hala işerken musluğu da açıyorum ki işeme sesim duyulmasın. vay anasını ya iyi ki bir günlük bile olsa erkek değilsiniz.

(bkz: kendini sikmek)
iki günlük tutup, birine erkekmiş gibi yazmanın deyimi.
kadınların erkeklerin yaptığı şeylerden merak ettikleri güldürmüştür. zorluklarını görüp bilmiyorlar tabi.
(bkz: allahını seven defansa gelsin)
eglenceli olacagini dusundugum olay. bana karsi ne dusunduklerini merak ediyorum acikcasi.
Sadece Bir günlükse; isterdim. Nasıl bişeymiş merak ediyorum. Ayakta işemek, sakalların olmaşı, onları traş etmek, kazaksız dolaşmak, kıllı bacaklarla dolaşmak ve bunun kimsenin umrunda olmaması nasıl bi duygu acaba? Harbi merak konusu.
alışıp da gitmeyenler var. ( bkz: rüzgar erkoçlar)
aynı gün 50 entry yazıp 32 tanesini kadın yazarların nick altına yazardınız kızlar. burada kurallar böyle, yapacak bir şey yok.
Çok istediğim birşey. Böylece belki biraz olsun erkeklerin neyi neden yaptığını anlayabilir iler ki hayatımda ona göre adım atardım. Ama daha fazla değil sadece bor gün daha fazlasını kaldıramam.
her gün yaptığım eylem.
(bkz: if i were a boy)