bugün

bir günde sözlüğün faşosu kesilmekten daha zor aktivite...
açtığı aykırı başlıklarla kitleleri arkasından sürükleyeceğini, lider olacağını zannedip neticede göt üstü oturan kişilerdir.
(bkz: bmw ile gezip komünist takılan odunlar)
(bkz: anne ben ünlü oldum)
insanın kime göre neye göre demekten kendini alamadığı cümledir. *
üniversite yıllarında eşitlikçi takılıp sonradan bilkentte özel jetinden inip ders veren kişinin yapması beklenen eylem kısaca bir şey bilmeden sağa sola tükürmek durumu da denebilir
(bkz: sözlüğün faşistleri)
sözlüğün ortamını 1-2 günde tanıdığını sanan, sözlüğün notunu o saniye veren, yazar olalı daha 1-2 gün olmuş kişilerin türlü kampanyalar düzenlemesi buna örnek olarak verilebilir. *
(bkz: bes aylık yazarım böyle devrimci görmedim)*
anlayan anlamayan, bilen bilmeyen, savunan küfreden veryansın etmiş bakıyorum da. genç kuşakların girdikleri güruhun içinde bir anda parlama çabasıdır, sözlükte bir gün de devrimci olmak.
1-devrim nedir
2-niçin yapılır
3-kime ya da kimlere yapılır
4-devrim neyin karşıtı neyin yandaşıdır
5-devrimi empoze ederken kitleleri neye inandırmak gerekir
6-devrim düzene başkaldırımıdır, yoksa daha iyisine sahip olmak için mücadelemidir
gibi soruları bir inceleyelim arkadaşlar önce sonra devrim içerikli entrylerimi fütürsuzca yazalım başlıklara. yaş 17-20 arası olunca gönül her yere kayabiliyo vesselam. oku-öğren-sentezle üçlemesinden iyi geçirelim bunu ve bunun gibi kavramları yoksa sizde bazı küflemiş oligarşik işbirlikçiler gibi 68 kuşağın da çoşkuyla bayrak taşır, düzen değişince deniz gezmiş'e küfredersiniz mazallah.
(bkz: tatlı su devrimcileri)
insanın içini gıdıklayan hoş bir cümle.
(bkz: herkes bir günlüğüne devrimci olsun)
gelde küfür etme...
(bkz: #2473810)