bugün

içinde bulunduğum durum. Öyle hasta olunca bilmem ne olunca falan göt gibi kalmıyorsunuz. Tabi yanınızda o an duracak bir insan varsa. Örnek benim ihtiyacıma yetişen komşu sakini arkadaşlarım ya da uzakta olsa bile arabaya atlayıp gelecek kişiler var. Tek yaşamanın iyi yanları da var kötü yanları da.
gece yalnız olmadığım bir evde dahi korkudan uyuyamayan (ciddi anlamda her gece yaşıyorum bunu.) bana çok uzak bir durumdur.

keşke 15 kişilik bir aile olup hepimiz aynı odada yatsaydık dediğim oluyor.

uyumak üzere gözlerinizi kapattığınızda gözünüzün önüne gelen korku filmi sahnelerinin verdiği korkuyu bilir misiniz siz?
şu anda içinde bulunduğum hâl. kendini kafanızı dinlerken bir anda evden kıpırdamadan haftalar geçebilir. bu olaya dikkat edelim.
Şimdi bana o yıllarımı geri verseler...
sadece maddi olarak kendine yetmenin yetersiz olduğu. Bu sorumluluk duygusunu içinde hissetmeninde gerekli olduğu durum. Üniversite hayatının etkisi bu karar üzerinde büyüktür.
içinde bulunduğum durum. Genel olarak memnunum ama kötü yanları da var. Mesela Benden size tavsiye hasta olmayın. Sonra küçük Emrah gibi kalıyosun ortada bakacak kimse yok çünkü. Yataktan çıkmak istemiyorsun ama iyileşmen için de çıkıp bir şeyler yapman lazım. Yani boktan bi durum.
Dünyanın en keyifli şeyi olabilir.istediğin zaman kalabalıklar içinde istediğin zaman yalnız, O günleri çok özlüyorum ne yalan söyleyeyim.
Kötüdür herhalde. Henüz tatmasam da... Kendi başına uyumak bir somun ekmeği kendin bitirmek çöpü dökmek yemeğini pişirmek duşunu almak derdini kimseye anlatamamak. Elektriğin de üstüne üstelik gitmesi uzun derin bir sessizlik bomboş odalar biraz da korku...bana göre değildir.
Bir ev olduğuna eminsek güzeldir.
Bos bakmaya neden olabilir. Bir kedi sart.
her gece farklı partner gelir. güzeldir.
insan ondan da sıkılıyor be.
bazen rahat, güzel, müthiş, yaşamdan zevk almak, fakat bazen de yalnızlık sıkıntı huzursuzluk mutsuzluk vs peydah olunan 4-5 yıldır geçirdiğim ve geçirmekte olduğum yaşamdır.
Yıllardır yaptığımdır. Çok rahattır. Karışanınız yok, sessiz sakin dört duvar.
iki evde tek başına yaşamak değildir.
yarından itibaren tek başıma rusya'da deneyeceğim aktivite. tecrübeli arkadaşlardan tecrübelerini almak isterim en kısa zamanda...
Tek gayem,hayalim.
Gereksiz insanlardan uzak,kafa dinlemek.
Ben zaten mutemadiyen yalnizim.
Istedıgın vakıt yersın,ses cıkmaz bırını rahatsız edermıyım dıye dusunmez muzıgı sonuna kadar acarsın seslı osurursun,31 cekersın,karı kız atarsın, cok rahatsındır yanı sımdılık oyle olur dıye dusunuyorum bakalım olgunlasınca neler degısecek.
koca evde yalnız uyumak iyi değildir. Aynı anda evde sürekli biriyle yaşamak da iyi değildir.
En iyisi birkaç saat yalnız kalacağınız bir evde, biriyle uyumaktır.
stressiz yaşamaktır. özgür iradenin serbest olmasıdır. kendi kendine konuşmaktır. mutluluğuna da mutsuzluğuna da insanın kendisinin karar vermesidir.

ordan burdan acaip sesler gelmedikçe huzurla yaşamaya devam edersiniz. yalnız uyumadan önce hafif bi tedirginlik olmuyor değil. ara sıra yusuf yusuf edip holun ışığı açık uyuduğum olmuştur. amma lakin ki velhasıl ennihayetinde güzel bir şey. ara sıra durduk yere bağra bağra şarkı söylüyorum, atlayıp zıplıyorum. sonra kendime "nabıyonla? kendine gel." diyorum.

bir de gelenin gidenin olmaması da güzel geliyor nedense. belki adresimi bilmemelerinden.. belki bu aralar kimseyle doğru düzgün üç beş kelimeden fazla konuşmamamdan. ha. yorumlamam bu kadar.
her akşam yatarken ve her sabah kalkarken kendinle selamlaşmaktır. ruhun huzurda saklı kaldığı en dip aralıktır. kendinize bile göstermeden yorganın altına sakladıklarınız vardır birde. sabah kalktığınızda güneşin yok ettikleri.

ne tuhaftır lan bi' kahve yapanınız bile yoktur.

yemek masasında neyin eksik olduğunu düşünmek gibi bi' lüksünüz de yoktur. çünkü kalkıp siz alacaksınız. ve bazen bu yalnızlık tehlikeli olur.

size eşlik eden her ne varsa yavaş yavaş yok bile edebilir sizi.

işte o zaman, ne zaman kendinizle konuşmaktan yorulursunuz, camı açın bi' nefes alın. ya da kapatın bunun sizin yararınıza pek bi' önemi yoktur.

yine kendinizle konuşun ama kesinlikle bu sesli olsun. yemek yapın. ama en güzel yemeğinizi yapmak için kimseye söz vermeyin. unutmayın yalnızsınız.

ölmek için bile yalan atanlardan olmayın. kim bilir kimlerin yalnızlığına ortaksınız.
ben bu hayattan bi' bok anlamadım ama sevdiklerim anlasın diyorsanız,

kendinizle konuşun, ama sesli olsun. mümkünse..
çok istediğimdir.
geceleri dışarı çıkmadığında tek başına yemek yemektir.
tek başına şarkı söylemek iyidir, akşamları tek başına yemek yemek kötüdür.
tek kelime ile huzur.
güncel Önemli Başlıklar