görsel

Esra ezmeci'nin beyanı.

https://www.posta.com.tr/...a-gerek-yok-zaten-2632703
görsel
Bu kadında kaşarlık potansiyeli var.

ama erkeklerin düşündüğü
(bkz: acaba banada verirmiydi).
Hata. Hatalı fikir. Özellikle iyi eğitimli donanımlı ve kariyer sahibi pek çok Günümüz kadınlarının en büyük açmazı ve handikapı. Erkeğe karşı Güç ve ego mücadelesi eğilimi ve üstünlüğü kurma hastalığı. Halbuki allah yönetimi erkeğe verdi. Reis erkektir. Aileyi erkek idare eder. Dediği kadar güçlüyse vezir gibi hareket eder eşini kral yapardı. Zira kontrolsüz güç güç değildir. Tabi aklı olsaydı. Ama onun gözü krallıkta. Çok bekler bu kafayla. Daha kendini idare etmekten aciz. Zira kadın acizdir. isteği kadar güçlü olsun genel manada hayat mücadelesinde bir erkek gibi savaşamaz kadın. Narindir. Kırılır. Duygusaldır. Yıpranır. Hassastır. Korkuları galip gelir. Yeteri kadar cesarete sahip değildir. Üstelik kadın ve erkek birbirine muhtaçtır tek başına bir hiçtir. Birlikten kuvvet doğar, yardım ve mazhariyet (başarı) aileye verilir. Yönetim ve hakimiyet kadına devredilemez.

Asilik ve Dik başlılık modu kadının fıtratına aykırı. Kur'an ve sünnet dairesinde değer görebilmesi ve mutlu olabilmesi dine itaat etmesine bağlıdır. Kocasına baş kaldırmasına değil. Yanlış yollar bunlar. Çözüm erkekle kavga etmekte değil Allah'a itaatte. Hep modernite sekülarizm ve batı aklı galip olunca huzur ve saadet hayalden öteye geçmez..
Normal şartlar altında En güçlü kadın, en zyıf erkekten daha zayıftır. Bir takım dövüş sanatı eğitim geçmişi varsa bişey diyemem.