bugün

ilk zamanlar kız arkadaslarını kankalarına ayarlamayla calısan, pistikce isi ticarete vurup kadın satmaya baslayan, bir zamanların "abi aksam kızları bagladım eglenmeye gitcez" diyen tıfılı son olarak aksaray'da "ortam lazım mı abi" diyen profesyonel, vergilerini ödeyen, yılda 12 stajer almak zorunda olan pezevengine dönüsürken gectigi safhaların ayrıntılı raporu.
kazanılan paraya orantılı süreçtir. para çoğaldıkça ar, haya azalır. ar haya sıfıra vardığında kezzapçı olur bu kişiler.
birinci evre:

- ulan karılara bak yaa, su gibi süt gibi şerefsizim! saati kaç dolardır ki bunların? süper hatun yaa...

ikinci evre:

+ sen istiyorr duş, verrecek elli dollar daha!
- oha lan! soygun resmen! saatine zaten 150 doları bayıldık!

üçüncü evre:

- iyi para varmış lan bu işte. 3 kız bulsan, günde 5er müşterileri olsa, 2250 dolar. müşterilerin 5'i beraber duş almak istese, 250 dolar da o; 2500 dolar. 500'ü masrafa çık, kaldı 2000 dolar. fiyuuu, paraya bak lan!
ticaretle ugrasan er kişinin ustalastikca işleyen nihayete eren sürectir. hiddet buyurmayiniz ve okumaya devam ediniz.

satilan doneyi değiştirdiğimiz vakit pezevenklik ile tüccarliğin birbirine eş kanunlarla yürüdüğünü görürürüz.

nasıl ki bir mali satilmasinda ambalajin önemi varsa, pezevenkliktede calistirilan sermayenin al benisi fazla olmak zorundadir.

beyaz takım elbise giyip 'gencler eglence ister misiniz' sözünü söylemek ile 'su elimde görmüş oldugunuz bla bla' lafini söylemek arasinda bir fark yoktur. satilan done disinda ben bir fark göremiyorum ya siz?
paranın ticarette oldugunu ticaretinde boylesinin daha paralı oldugunu anlamasıyla başlayan süreç.
ot, hap, damar, herturu pislikten ,herangi birine bulaşmış kişinin metamorfozlaşarak * sonunda geleceği nokta
ticarî bir amaç ve sonuç olmadan da gerçekleşebilen süreçtir. "cebimde beş para yok, bedava bir hatun düşüreyim. msn de var, o da beleş. oh mis." diye düşünen erkekler de örtülü ticaret yaparlar. sadece kendine çalışır o ayrı. sonuçta, bu ilişkide cebinden para çıkmaması derdindeyse ve kadınların duygusallığını sömürüp, kâr yapıyorsa, bu daha alâ pezevenkliktir.