bugün

Ayrıldıktan sonra aynı isme sahip birini bulma çabası yerine;sadece baş harfini dövme yaptırıp,arayıp bulma çalışmalarının daha başarılı sonuç vereceği unutulmamalıdır bu güzide(!) insanlar için.
çok tehlikelidir.
büyük aptalıktır.
kardeşim yarına çıkacağımız belli değil terkedip gidince ne yapacaksın sorunsalını akla getirir sildirme operasyonunun dövme yaptırmaktan daha acı verici olduğunu düşünürsek dağ yaptırın,çiçek yaptırın,böcek yaptırın sevgilinizin adını yazdırmayın.
yaratıcılık kıtlığı, ya da aşkın gözü kördür gerçekliği sonucu ortaya çıkmış bir basiretsizlik. bir de bu isim en görünür yere yaptırılır, o benimdir şeklinde. neyse ki artık teknoloji gelişti, çıkarttırılabiliyor.
eğer adı satılmış ise yapılmaması gereken dövmedir.
ayrıldığında sıçtığının belgesidir. tabi silinebilir değilse.

he aynı adda başka bir sevgili yapma tercihi de var ama, çok zor be anam.
bi kızın belinde vardı eski sevgilisinin adı. inşallah biri benim adımı yazdırmaz oraya. benden sonrakiler bana gülmesin hiç olmadı.
sevgili/ eş' den ziyade çocuğumun adını tercih ederım. herkes geçici bi o kalıcı.
yaptıran kişi de akıl yoktur, insanlar değişir, ilişkiler biter. bu yüzden yaptırana gelsin.

(bkz: 1 2 3 mal)
ayrıldığında kişi aynı isimli bir başka sevgili arar.
yapılması en büyük hata olandır.
ayrıldıktan sonra seçenek azalır. aynı isim bulman lazım ve bulduğun kişininde onu kabul etmesi lazım. off zor iş.
Aptallıktır. Ayrıldın diyelim ne yapacaksın o dövmeyi.? Sanki gidip ömrün boyunca baska hic mi kimseyi sevmeyeceksin, hiç mi kimseye bakmayacaksın? O kolundaki ismi gören bakar mı sana diye düşündüren olaydır. *
bir bilen konuşsun.
ben yaptırdım
ve yaptırdıktan 1 ay sonra da ayrıldım.
ne mi oldu?
hiç.
hiç bir şey olmadı.
yeni sevgilim oldu mu?
oldu hem de kaç tane.
kimse bir laf etti mi?
edemez. etmesi saçma neden mi?
ben onu o dövmeyi yaptıracak kadar sevmişim zamanında
dövme olmasa yani yeni sevgili görmese bu olay hiç yaşanmamış mı olacak?
hayır.
o benim geçmişe ait bir izim.
orada duruyor. çok da yakışıyor.
evlenince ne mi olacak?
evleneceğim kadını daha bulamadım. onu o zaman düşünürüm.
şimdi halimden gayet memnumum.
haa kişisel not:
kendinize bu kadar güvenmiyorsanız, yaptırmayın. her baba yiğidin harcı değil üstünü çıkardığında vücüunda bir başka kadının adı ile bir başka kadının yanına girmek.

edit: genç kızlar rahatsız.. swh.
her sevgili için yapılacaksa bu işlem kişi kaç kişiyle sevgili olduğunu pekala hiç beyin fırtınası yapmadan hesap edebilir. güzeldir yani.*
önemli olan kalbine kazımaktır. başıma ve ya kıçıma yazmışım ne farkeder, gönlümdeki tahtta yeri olmadıktan sonra. gerçi kalbe kazıdıktan sonra da hep kalpten kazımaya çalıştık orası ayrı.
(bkz: kalbim şantiyeye döndü lan yeter)
on kusurlu hareketin hepsini kapsayan bir durumdur.
salaklıktır.
Ayrılırsanız adama sinirden kazıttırır valla. siz siz olun bulaşmayın.
evlenilirken; yüzük yerine, evlendiğiniz kişinin ismini yazdırmak daha uygun bir hareket olup, "sevgili nedir ki? kaçıncı sevgili? kaçıncı aşk? kaçıncı yaşam?" sorularıyla kafa karıştırıp, bugün var yarın yok nasıl olsa dedirten bir durumdur.
pişmanlıkla sonuçlanır.
insanın hayatında yapıp yapabilecegi en buyuk kerizliktir. Evlensen bile yaptırmayacaksın arkadas.
tam anlamıyla; "mallık"tır.
kocanın bile ismi yazdırılmaz ne sevgilisi..
insanlar geçici dövme kalıcıdır.