bugün

feridun düzağaçın yeni çıkmış dumanı üzerinde albümü.

(bkz: ağlarsan düşerim)
(bkz: emekli kerem)
(bkz: sokaklarda evcil)
(bkz: yıldızlar)
(bkz: ağlamıyorum)
(bkz: gibi gibi)
(bkz: deli)
(bkz: aşk çok uzak)
(bkz: beni unutma)
(bkz: bir gün ölürsem)
(bkz: yürüdüm)
pasaj'dan grafik tasarımının ve iceriginin güzelligiyle bir feridun düzagac albümü.
feridun düzağaz'ın isim olarak orjinal alt yazılı albümüyle bağlantı kurduğu albümdür.
ağlarsan düşerim dışında feridun düzağaç'a yakışmayan albümdür. genel olarak iyi olsa da feridun düzağaç daha iyisini yapmalıydı. yine de arada sırada da olsa mısralar arasına yerleştirdiği süper sözler yok değildir.
en güzel albümdür feridun düzagacın...özellikle yürüdüm,bir gün ölürsem,ağlarsan düşerim,ağlamıyorum dinlenesi şarkılardır...
feridun düzağaç'ın hayal kırıklığı yaratan albümüdür fikrimce. beni unutma dışında dinlediğim şarkı yok o albümden.
ağlarsan düşerim gibi üst düzey bir yapıt çıkarmış fakat albüm olarak orjinal altyazılının gölgesinde kalmış ortalama bir düzağaç albümü. beni rahatta dinleyin, köprüden önce son çıkış adlı ilk 2 albümünden de, başyapıt tüm hakları yalnızlığıma aittir ve bol hitlerle bezenmiş orjinal altyazılı dan sonra çıktığını düşündüğümüzde daha iddiasız bir albüm kesinlikle.
ağlarsan düşerimi bir yere bırakırsak, sokaklarda evcil diğer şarkıların içinde sivriliyor. orjinal altyazılı kokusu albüm boyunca geçmiyor ismine keza. ağlamıyorum alev aleve alternatif olarak yapılmış gibi.
yakın zamanda yayımlanan uykusuza masallar ın daha derli toplu bir bütünsellikte olduğunu açımlayınca külliyat içinde ekstrası olmayan bir çalışma.
en iyi düzağaç albümü için
(bkz: tüm hakları yalnızlığıma aittir)