bugün

ben başbakan olsam ilk yapacağım'dır.
ülkedeki adaletsizliği ortadan kaldırıp yaşam standartlarını dengelemek.
ankettir. bir başbakan olayım anket yapacağım. nitekim yaptırıyor da.
ben terörü bitirirdim.

yanlış mı anladım lan ben yoksa? başbakancılık başlığı değil mi burası?
(bkz: şakirt bıyığı) bırakmak olurdu.
faşiszmi, seksizmi ve homofobiyi yasaklamak.

edit, nesini eksilediniz bi söyleyin allah rızası için?
(bkz: kandile türk bayrağını dikmek)
zenginle fakir arasındaki uçurumu düşürmeye çalışırım
kdv yi yüzde 3 e indiririm
tecavüzcüler ve teröristler için idam yasası hazırlatırım
üniversitelerin bilime yönelmesini teşvik ederim
nerden buldun yasası getirtirim
milletin genel olarak özgüvenini artıracak sözler sarf ederim.
faşizmi ve homofobiyi yasaklayacaklarmış...

yan yana yazınca ne gadder entel, duyarlı felan duruyo...

homofobi bir hissiyat, bir algı... bunu yasaklayınca faşizm olmuyor mu a tatlısu enteli... naapçaksınız milleti arındırma kamplarına mı göndereceksiniz, elektroşok mu vereceksiniz?

herif faşizmi yasaklıycam demiş üstüne... şaka gibi!
görsel
-diğeri partileri yok ederdim.
-terörü bitirirdim.
-ne kadar göçmen, ordan burdan gelme varsa sınır dışı ederdim.
-ermenileri memleketlerine sürerdim.
-tayyibi gürcistan'a, nihat doğanı muş'a, kılıçdaroğlunu'da fizan'a sürerdim.

daha neler neler......aaaaah bir başbakan olsam!
paralarin uzerine m. k. ataturk resmini geri koymak.
ne kadar cahil varsa toplanmış dememe neden olan başlık.

dini yönde yatırımlar yerine bilime yatırım yapardım. halkıma %0 yararı olan şeylere değil insanımın kaliteli yaşamasına sebebiyet verecek olan bilime yönelirdim. mühendislerimin,doktorlarımın ve öğretmenlerimin eksikliklerini araştırır onları kapatmaya çalışırdım. he bir de kimsenin kıçını yalamamaya özen gösterirdim.
imf ye borç vereceğime, nükleer santrale yatırım yapardım.
kanaat önderlerinin elini güçlendirirdim.
Yeni bir mimari anlayışı geliştirmek için yoğun bir çaba sarfederdim.
Tıbbın ve askeri teknolojinin gelişmesi için kalifiye vatandaşlar yetiştirilmesini politika edinirdim.
Hukuk anlayışını, toplumsal ve siyasal olacak şekilde ikili bir yapı üzerine oturturdum. Toplumsal hukukta, toplumun yapısına göre dine ya da geleneklere ağırlık verirdim. Siyasal hukukta da devleti vatandaşa hadim kılacak, dışa karşı da güçlü kılacak bir anlayış geliştirmeye çalışırdım.
Istihbarat örgütlenmesini iç ve dış istihbarat şeklinde yine ikili bir yapı üzerine inşa ederdim.
Kesinlikle profesyonel ordu inşa ederdim. Bu ordunun sayısını niteliğin kalitesi lehine azaltmaya çalışırdım.
Ülkede diplomasi okulları açardım.
Eğitim sistemini daha disiplinli ve daha yoğun bir hüviyete büründürmeye gayret gösterirdim.
Dini, devletin patronajından çıkartırdım. Devleti de sömürücülerin dişleri arasından çıkartırdım. Devlete çalışmak hem bir prestij hem de ağır bir sorumluluk haline gelsin diye çabalardım. Şimdi ihale kapmak için meclise girmeye çalışanlar, söz konusu devlet olunca kaçacak delik arayacak hale gelsinler diye gayret gösterirdim.
Ülkede yeni bir vergi türü uygulamaya koyardım. Sadece zenginleri kapsayacak ve zekat kaidelerine göre inşa edilecek bu vergi türü ile, sosyal bir fon oluşturmaya gayret eder, bu fon ile hem ihtiyaç sahipleri hem de vakıf kurumları ihya olsun diye çalışırdım.
Ve yine döner dolaşır hukuka gelirdim. Hukuka yeni bir form, işlevsellik ve de etkileyicilik kazandırmak için gerek hukuk felsefesi okulları gerekse de toplumsal tartışmaların akacağı bir havuz oluştururdum. Hukuku geliştirmek adına, komşu ülkeler ile yoğun bir fikir alışverişi içinde olurdum. Kültürel zenginliği, daima bir saygınlık unsuru olarak görmek için, öyle bir bilinç inşa etmek için var gücümle çalışırdım.
adalet getiririm.
ondan sonrada idam ı geri getiririm. bu aşırı suç oranını düşürmek için tek çare.
cezalar hiç caydırıcı değil.

ve en büyük müjde terörü 2 günde bitirim. her ne pahasına olursa olsun.
olimpiyatlardaki başarısızlığımızın nedenini bulurdum. zira bu aralar en önemli sorunumuz bu.
serefli olurdum. vatanimi milletimi satmazdim. 1 milyon kusur turk askerimle sik kadar pkk yi 1 gunde bitirirdim.
Başbakanlık konutunda hafta sonları halka açık mangal partisi vermek. zengin olanları kovar sadece fakirlerle mangal yerdik. sucuk da olacak. her şey bedava.
Efes 1lira 1 kapağa 1 bira bedava,sigaradanda vergi almıyorum, tek başıma iktidar olurum gibi.
(bkz: kerhanekart)
en başta vatandaşmış gibi davranırdım. birçok kişinin hoşuna gitmese bile kadrolaşmayı ortadan kaldırırdım. uygun pozisyonda uygun insanın atanması gibi..
karıya giderim.ya da ben niye gidiyorum karı gelsin. harem kurarım 12 eşli olmayı da yasalaştırırım. evvet yaparım bunu.