bugün

bunun için "asker partisi ne istiyor?" isimli bir kitap yazılmıştı.

ekleme: yahu bilgi girince ne kaybedilir ben onu anlamaya çalışıyorum, niye kötülenir. bilgi yazmakta mı suç. kötüleyince böyle bir kitabın var olduğu gerçeği mi değişecek?
muhafazakar partiler iktidara geldiği sürece, tsk ya yapılacak olan yakıştırma.
başka bir muhalefet olmamasından dolayı ortaya çıkmıştır.
(bkz: cumhuriyetin son kalesi)
Türkiye demokrasisinin olmazsa olmazı, beceriksiz hükümetler ve cahil halkın sebep olduğu trajikomik durumdur. Aman inşallah anamuhalefet olarak kalırlar da iktidar partisi olmazlar da dedirten bir başka durumdur. Bunu böylece uzatabiliriz fakat muhalif olması herzaman kötü müdür? Hayır tabiki de. Mesela 1960 da başa gelmeselerdi tarihimizin en demokratik anayasasına sahip olabilirmiydik? Fakat her parti hata yapar onların da yapmaması gereken 3 siyasi 3 de özgürlük yanlısı kişiler olmak üzere 6 idam oldu.
Hayriyetten 1980 i uzak tutuyorum bu konudan çünkü onu anlatmak için sayfalar yetmez.
Türban sorunu , siyasal islam ya da ergenakon , susurluk kontrgerilla örgütlerin ortaya çıkması ile eş zamanlı ortaya çıkan bir muhalefet partisi olarak tsk'yı emperyalizmin ülkemizi sardığı neo-liberal politikalar karşısında etkin olan bir muhalefet olmasını temenni etmeme neden olan bir başlıktır . Sorunların üzerini örten bir emniyet sibobu değil sorunların aydınlanması için çalışan eşitlik ilkesine ve insan haklarına demokratik süreçlerde yer alarak yardımcı olmaya çalışan bir muhalefet olmaları dileğiyle.
az önce yazdım silindi.

birincisi: bu bir soru başlık değildir.
ikincisi : aşağıdaki bakınız bir cevap değildir.
üçüncüsü : serbest çağrışım diye bir şey var kardeşim.

(bkz: bir sikici olarak tsk)

çok fena kuyruk acısı bırakıyor demek ki.
(bkz: faşist yanılsamalar)
(bkz: orduyu siyasete alet etmek)
(bkz: milletten tokat yiyince kışla kapısında ağlamak)
öyle enteresan bir durumdur ki türkiye cumhuriyeti'ni kuran kurumlar olan türk silahlı kuvvetleri ve cumhuriyet halk fırkası muhalif konumdayken dedeleri ingiliz ve yunanlılarla işbirliği yapan, cumhuriyet ve bağımsızlık karşıtları iktidarı temsil etmektedir.