1. ?.
  bilkent üniversite'nin 1 yıldır uygulamada olan sistemi.
  kampüse arabası ile girmek isteyen, öğrenci olsun, asistan olsun, bilkent'in iş ortakları olsun, arabaya bandrol alabilmek için bu programa katılmak zorundadır.
  katılım ücretsiz olup genelde perşembe günleri 17.40'da yapılır.
  gelelim programın içeriğine, feci olarak özetleyeyim ben size. artık nasıl bir ruh haliyle hazırladılarsa, inanılmaz moral bozucu. birkaç kampüs kuralını kısaca anlattıktan sonra, sayısız gazete küpüründen ölen üniversiteli, özellikle bilkent'li gençlerin haberleri gösterilir. çocuk izmir'de kaza yapmış ama yıllar önce bilkent öğrencisiymiş. uzun uzun anlatılır. yaklaşık 15-20 tane ölüm haberi görüp bunu iyice içinize işlettikten sonra kemer takın ve hız yapmayın temalı konuşmalar ardından sınav gelir.
  evet bilkent üniversitesi'nde, arabaya bandrol alabilmek için bu sınavı geçmelisiniz. aman ha kolay birşey sanmayın. 20 test sorusu var 10 dakika veriliyor. sorular ise baya ehliyet sınavından alınmış gibi. şok durumundaki hastaya uygulanması gereken yöntemler, ilk yardım çantası içeriği, kavşaktan kaç metre önce sinyal yakılmalı gibi soruların ardından sadece okul ile alakalı sorular gelir, kampüs içinde kırmızı ışıkta geçmek kaç ceza puanı getirir, merkez kampüste kaç arabalık otopark vardır gibi fantastik soruların ardından bir tane de yorum sorusu vardır. bilkent çevresinde olmuş bir kaza senaryosu yazılıdır ve bu kaza ile ilgili bir soru gelir. mesela bilkent'in çıkışındaki shell benzin istasyonunun yanındaki beton direğe giren bir arabaya, o virajda etki eden merkezkaç kuvvetinin etkisi falan sorulur.
  15 soruyu doğru cevapladığınız takdirde artık 85 lira verip bandrol alabilirsiniz. yapamadığınız takdirde, yapana kadar her hafta tekrar tekrar girebilirsiniz.
  1 ... regulus
 2. 1.
  bugunlerde yapilmasinin etkisinden olsa gerek bilkentte calisan bazi trafik gorevlilerini acaip bir havaya sokmus durumdur. trafigi ihlal etmeyen ama kendilerine gore yanlis yerlere park etmis suruculere ceza puani yazarken keyiflerine diyecek yok.
  ... nanocu