bugün

Lol. Çıkış Başlangıçından bu yana tüm bilgisayarlar.

(bkz: League of Legends)
nba 2k12

önceleri evet önceleri bir cızzt sesi işittim. sandım ki bir sivrisinek var. lakin öyle olmadı. ardından gelen bir bzzt sesi bunun sivri sinek olamayacağının sinyallerini verdi bana. son sayımı attım, baktım herkesin keyfi yerinde. "mister perfect ! mister perfect !". o an laptopumla son temasımızı kurduk. o bana ben ona son bir kez baktık ve görüntü gitti.

seyirci sustu, her yer kapkaranlık oldu. çok düşündüm acaba o son sayıyı atmasam, kaçırsam bu duruma gelirmiydik diye. ardından oyunu aralıksız 33 küsür saat oynadığım geldi. artık yaşlı kurt dayanamamıştı bu tempoya, bırakmıştı kendini sonsuzluğa.

inanır mısın hiç tamirciye götürmedim. bende anısı kalsın istedim. parçalarını söküp yerlerine yerlerini takmalarını kaldıramadım. o gün bu gündür bilgisayarda basketbol oynamıyorum.
oyun değil ama geçen sezon evimizde oynadığımız galatasaray maçından sonra bilgisayarım hurdaya çıkmıştı. ama onu kurtarabilmiştim. maçta son golü yedikten sonra bilgisayarın klavyesine öyle sert vurdum ki hartdisk yerinden oynamış, anlık bir mavi ekran olup normale dönmüş, sonra yaklaşık 3 dakikalık bir donma sorunu, sonra kapatıp açmaya çalıştığımda bir daha açılamaması ve tamirciye götürdüğümde tamircinin benden 150 lira istemesiyle sonuçlanmıştı. laptopun alt kısmında ufak bir çatlak ile hafif yaralı olarak kurtarabilmiştim.

sanırım 2011 yılı olması lazım. o zamanlar toplama bir masaüstü bilgisayarım vardı. iyi de oyunlar vardı dönemine göre içinde. call of duty 2 oyununu oynuyordum kuzenimle. oyunun son bölümünü de bitirip jeneriğini izledikten sonra bilgisayarım aniden kapanmıştı. tekrar açmaya çalıştığımda windows jeneriğinden başka bir şey oynamıyordu. daha önce çok fazla tamirden geçmişti o bilgisayar. tamire götürmeye bile tenezzül etmemiştik nedense. 1-2 sene sonra yeni bir laptop almıştık. yaklaşık bir 4-5 sene kadar da onu kullanmış (onunda içine etmiş) android telefonlar türkiye'de patlayınca daha da bilgisayar almamıştık. ta ki ben üniversiteye başlayıp da üst paragraftaki laptopu alana kadar.