bugün

Oraya nasil yunani denize döktük onun rölyefi yapilmali zaten minyatürler bana her zaman komik gelmistir.
helal olsun.
uludağ tekfurluğu olayın basit bir algı operasyonu olduğunu nasıl da kanıtlamış. aktrollerin suratına bir tokat gibi çarpmışlar bu asılsız haberi.

bende inanmamıştım zaten, zira chp osmanlı'nın bildiyin devamı niteliyinde bir parti, deyil mi? evet.
o minyatürün yerine şu minyatürü yapacaklarmış;
görsel

bu da osmanlı neticede. ne var? maksat ecdadı yad etmek değil mi?

bakınız, bilecik'e bağlı söğüt'te atamız ertuğrul gazi han'ın türbesi var.
iddia ediyorum, ne başlığı açan iyesta, ne de isminiunutanadam "bu adam bizim atamız" deyip ertuğrul gazi han babamızın türbesine bir kez gidip fatiha okumamışlardır.
zira her ikisi de osmanlı torunu değil, akp'li. temel özellikleri sadece akp'li olmak.

ben fırsat buldukça giderim söğüt'e.
şu fotoğrafı da son gittiğimde çektim;
görsel

bu görüntünün ne olduğunu herkes bilir(akp'liler dışında).
bu görüntü ertuğrul gazi'nin türbesinin içine giren yunan işgal askerlerinin türbenin penceresine sıktıkları kurşun izleri.

ve bu izler oradan özellikle silinmiyor.
silinmesini atatürk istemedi ki, günün birinde ak oğlanlar geçmişini unutup osmanlıcılık oynarken bu vatanın nasıl kurtulduğunu yüzlerine vuralım diye.

demek istediğim şu ki, bugün osmanlıcılık oynayan ak oğlanların osmanlı ile zerre alakası yoktur. onlar "ingiliz ve yunan orduları halifenin ordusudur" diyen hain vahdettin'in ve damat ferit'in artıklarıdır.

bilmem anlatabildim mi?
yandaşa yaptırılan uyduruk kağıt çıkartmaların osmanlı minyatürü diye yutturulmaya çalışıldığı temizlik olayıdır.
bari fotoğrafını basmayaydın. belki gerçek sanan çıkardı.
başlığın ak partili hali, "bilecik belediyesini devralan chp li belediyenin osmanlı minyatürlerini sökmesi" şeklindedir bilecik tekfuru kardeşlerim.

şaşırtmamıştır.

zira osmanlı eserlerindeki tuğrayı bile kazıtan bir zihniyetten aksi beklenemezdi.

üstat necip fazıl boşuna dememiş, "chp bir parti değildir ; haçlı dünyasıyla anlaşmış olarak, türk'ün ruh kökünü kurutmaya memur bir ocaktır" diye.

ee, bunu duyan aliya izzetbegoviç'te durur mu, yabıştırmış hemen cevabı; "istediğiniz kadar dağlara haç koyun, gökyüzüne her baktığınızda hilali göreceksiniz" diyerek!

görsel