bugün

her sene yaşanılan saçmasapan tartışmalardır. içerik olarak beni pek ilgilendirmesede biçim olarak gıcık bir keyif aldığım tartışmalardır.

"hocam ben oruçluyken ilişkiye girebilir miyim?"

zikeriya peyaz "tabi girebilirsin herhangibir engel yoktur "

itmail naçar: " yok ya yapamaz dinen caiz değildir"

savat ay "hop bir dakka şimdi benim konuğuma şerefsiz diyemezsin"

zikeriya peyaz: "evet haklısın savat ay kurbanda tavuk kesmek önünde bir engel yoktur, ilişkiye girebilir"

itmail naçar: " aa tamam tavukla girerse sorun yok, ama ozaman kesemez"

savat ay: " bi dakika benim konuğuma puşt diyemezsin"

zikeriya peyaz: " dinen bir sakıncası yoktur efenim"
her yıl düzenli olarak ortaya çıkan polemiklerdir. özellike nadide medyamızın da abarmasıyla yeni ramazan starı hocalarımızda çıkıp kanal kanal sabah programlarında gezebilir.
öncelikle :
(bkz: şerrefsizim aklıma gelmişti)
(bkz: önce ben açacaktım bu başlığı)

Efenim malumunuz türkiye'nin en büyük sorunlarından birisi olan zekeriya beyaz hoca(!), ne hocası dekan adam(her neyse),her sene kurban ve ramazan bayramlarından önce, bilhassa ramazan vaktinde yeni bir tartışma konusu ile gündeme oturuyor. örnekleri hatırlamak için biraz kafayı çalıştırmak yeterli. öpüşerek oruç açmak veya oruç açarken öpüşmek vs.vs.

Gelelim bu seneki mevzuya, iddaa siteleri bire yüz veriyor bu seneki tartışmayı kim çıkarçak diye*. Bu sene kim nasıl bir tartışma çıkarır bilinmez ama zekeriya hoca'nın sabah sabah seda sayan programına konuk olarak katılacağı kesindir. Bırakın konuk olmayı, zekeriya hoca bizim sözlüğe bile konuk ve malzeme olucak ve söyledikleri ile gündemi yine meşgul edecektir. Kendisine burdan sesleniyorum kaybolmayan sakız üretsin efenim. başkada bişi demiyorum.
bu tartışmalar ilk yıllarında bıktırıcı olmuştur evet. ama artık değildir. bilakis çok gereklidir.

efendim malumlarınız üzere eskiden ramazanlık eğlenceler varmış. hacıvat karagöz falan daha neler neler...

ben artık her ramazanda açıp tv'yi kanal kanal geziyorum. zekeriya beyaz'a ismail nacar'a bol bol da dua ediyorum. millet cem yılmaz'a ferrari parası veriyor gülmek için, bunlar bedaaave bedaaave.
bol reyting getirdiği için her sene aynı adamlarla döndürülen geyik muhabbetleri.
(bkz: orucu bozan şeyler)
(bkz: e sen n aptın şimdi gülüm)
--spoiler--
orucu, karımla sevişerek açsam günah olur mu?
--spoiler--

diye soru gelmişti tv de bir adama. senin tuttuğun oruç, oruç mu yahu? bütün gün sevişmeyi düşünerek ağzın sulansın, sonra 15 saat aç, susuz kal. abi ye, iç, seviş.