bugün

işte zekeriya beyaz ve aynı kafanın uçuk kaçık tayfasını dinleyince böyle oluyor. Senelerden beri dinle uğraşmayın, hadislerle uğraşmayın, sünnetle uğraşmayın dedikçe, kendini modernist zanneden sözde reformistler, ehli sünnete demediğini bırakmıyordu. Alın işte olacağı buydu. Kimse bu kadın allah ondan razı olsun. Belki de bu ibretlik hadise sayesinde bazı gafillerin gözü açılır. Zira kendince bal gibi de namaz kılıyor. Günahı vebali öncelikle Bu kadına dini bu şekilde anlatanların boynuna. Fotoğraflayanı da tebrik etmeli. Resim olmasa kimse inanmazdı.

(bkz: şekil a)

görsel
Namaz değildir o her şey denir ama namaz denmez ona. Ayrıca özgürlük edebiyatı yapanlar olmuş, onlar içinde ağzımı bozmak istemiyorum ve girimi üslubumu bozmadan sonlandırıyorum. Evet.
toplumda oluşan şuur probleminin son yansıması.

getirildiği noktadan

insanlarımızın kendine gelmesi zaman alacak.
adnan oktarın öğrencisi olması muhtemel kadın.
Namaza saygi bari be kardesim yazik ya her seyin bi adabi vardir.
Gotlek imamlar ile diyanetin din olarak anlattığı tek şey namaz onu da anlatamıyor anasını satayım.

Namaz kılmadan önce şu ayetlere uyması farz olan kadındır.

http://www.google.com.tr/...vqHIZVX-Xs5yKQDxbKLMvtoqg

şayet bu ayetleri hafife alır ya da gereksiz görürse kafir olur.
(#37473621) en çok güldüğüm entry bu oldu. senin şarap dağıttığın kilisede öyle bilmem ama islam'da ibadetin belirli kuralları vardır. o kurallar çerçevesinde namaz kılabilirsin.

"bikini ile namaz kilmak da ozgurluktur." diye bir cümle olabilir mi? çok yabancı olduğun şeylerin özgürlüğü hakkında konuşurken biraz araştırma yapmanı tavsiye ederim.
ihtimaller çoktur.

1- Namaz şartlarını bilmeden, kabul edileceğini umarak halis niyetle kılmış olabilir.

2- kurallarını bildiği halde 'ben böyle kılmak istiyorum olm' demiş olabilir.

3- sosyal medyada konuşulacağını bildiği için böyle bir mizansen ayarlamış olabilir.

4- sırf namaz kılanları aşağılamak için böyle bir yola tevessül etmiş olabilir.

5- şimdilerde almanya'da uygulanmaya çalışılan 'kadın imam ve kadın-erkek beraber namaz kılma' faaliyetlerini kendince yorumlayıp böyle bir sonuca ulaşmış olabilir.

sebep her ne olursa olsun, bu kadının yaptığı 'namaz kılma şartlarına' uygun değildir.

ama bu bize onu yargılama hakkını vermez.

aşağılama ya da hakaret etme hakkını da vermez.

Bize düşen, yaptığının yanlışlığını gerekçeleri ile söyleyip geçip gitmektir.

bu konuda 'hesap görücü olarak allah' yeter.
Bildiğim kadarıyla; insanın ne zaman içinden dua, ibadet etmek gelirse o zaman yapması gerektiğini biliyorum belki o an istemiştir iyi niyetle. Lakin şartları da yerine getirmesi gerekirdi. Allah kabul etsin diyorum...
bence yoga tarzı bişey yapıyor zira ne kadar özgürlük olursa olsun ibadet böyle yapılmaz.

Istediğin kadar özgür ol yemeği hazırlayıp pişirmeden yiycem diyemezsin. herseyin kendince bi kuralı var.

insanların inanclarını alay konusu etmeye gerek yok.
Namazın farzlarını bilmeyen kadındır.
bikini ile namaz kıldığına göre kıblesi de rusya dır bu kadının ahah bilemedim gülmeden edemedim.
absürt hal ve durumdaki kadındır.
başına güneş geçmiştir başka açıklaması olamaz.
islamın bir şartı olan namazı vakti gelince yerine getiren mümin kadındır.
yok denize bikini ile girmiş de yok bikini ile namaz nasıl kılarmış da, bilmem ne?
bana bakın, bikinili mümin bacımızı kimseye yedirtmeyiz.
bu da böyle biline.
http://galeri13.uludagsoz...m/718/kudurun_1268847.jpg
namaz kılan bacımıza vahabiler tarafından zulüm edilmektedir. neymiş illa onların istediği şekilde yapacakmış.
Allah belanızı versin toptan!
Düşüncesine göre oturup konuşulması gerekilen bir insan eğer gerçekten ibadet yaptığına inanılıyorsa doğrusu anlatılmalı.
Bu olayın bu kadar büyütülmesi bile utanç verici bir durum. Yeter artık bu ne pişkinlik, bu ne kıskançlık, bu ne iğrençlik. Kusura bakmayın ama herkes istediği gibi ibadet edebilir bunu sorgulamak size kalmaz. Garip bir durum değildir olmamalıdır üstelik.
Sene 2017 olunca çarşafa gerek duymuyordur.

Ama unuttuğu bir şey vardır. Her ne kadar 600 lü yıllarda olmasak da 5000 li yıllarda da değiliz. En azından bi paleo takaydın bacı.
https://www.youtube.com/watch?v=K2BdSD3rEVg
Kuran'a göre örtünme kurallarını yeterince yerine getirmemiş olabilir.Örtünme kuralları Kuran' da karşı cins için yapılmış bir harekettir, Allah için değil.Kaldı ki Allah bırak tenini her hücrenden haberdardır.Namaz kılarken örtünün yahut namaz kılarken Allah'a karşı saygı için örtünün tarzında bir ayet yoktur.Şimdi düşünürsek;namaz kılanların hepsi sütten çıkmış ak kaşık olarak mı kılıyor?Burada yorumlarda yine yumuşak davranılmış.Diğer sosyal medyada kadının her türlü işkenceyi tecavüzü hakettiğini düşünenler var.Sözde şeriatla yönetilen ülkelerde de çoğunluk sadece sırf başı açık olan kadınlar için işkenceden tecavüze orospuluğa kadar her şeyi hakettiğini düşünüyorlar ve uyguluyorlar da.Bu zihniyetten ne farkı var? Asıl sorun insanların Kuran dan uzaklaşması ve şeyh gavs hoca söylemlerinin, hurafelerin din diye ortalıkta dolaşması, insanların arasına kin sokması.
Kadına dönersek tahminim özellikle arap kesimin daha çok tuhafına gitmiş ki kameraya almışlar.Dalga geçme durumu falan yok.Allah kabul etsin...