bugün

nesillerine dikkat etmiyorum ama birçok yazarın yaptığı hadise.
(bkz: kedidir kedi)
(bkz: uludag sozluk le ilgili sik sorulan sorular)
tüm genellemeler gibi yanlış.
diğer nesillerin kendilerine yapılmış olan ukalalığı başkalarına satma uğraşı.
çocukların büyüklerinden ne görürlerse onu yaptıkları önermesi ile izah edilebilecek, "ne gördüm ki ne olaydım" durumu.
birini suçlarken önce kendimize bakmalıyız. hata kimde.
hatalıysam ara : 555-1234
okullardaki çömez kavramının sözlüğe yansıması.hani okullarda da 1lerle sadece 2 ler uğraşır diğerleri umursamaz ya o hesap işte.
beşinci neslin yaşları 6 ila 12 arasında olduğunu zanneden bünyenin yanılgısı.
birkaç yazar dışında kesinlikle desteklemediğim yargıdır.* kıymayın beşinci nesle.
(bkz: beşinci nesil üzerinden ego tatmin etmek)
çaylaklık dönemlerinde düzgün bir elemeden geçmemelerinden kaynaklanan bir durum olabilir, olmayabilir de... ya da idrak yollarında bir sorun da olabilir, emin değilim...

aptalca, forum tarzı başlık açan çoğunluğunun, bedensel yaşları olmasa da akıl yaşlarının 6-12 olduğu tahmin edilmektedir, yine aynı türde başlık açan kalan güruhunsa akıllarının olup olmadığı hala araştırma aşamasındadır... ben yazdıklarının yalancısıyım...
kendisini yaşlı zanneden bazı sözlük dahileri bozulabilir ama bırak forum entrysini, türkçe bilmeyen sözümona eski yazarlar da maalesef vardır. her nesilde iyi kötü yazar olabilir. idrakı o kadardır, düşüncesi, anlatma yetisi o kadardır.

özgürlüğü savunan, kaydolanların da düşündüklerini serbestce yazabilme isteğiyle yazılarını paylaştığı bir ortamda sınırlandırmalar koymak bok yemektir. girilen bir çok entry dostoyevski havasında olsa, forum tarzı bakınızlar, tek satırlık entryler göze çarpar eminim. yok öyle bir kalite hocam, rahat ol. bunun sebebi de forum tarzı entryler değil, bunun gibi.

"bilmemnemi hatırlatan olay" yazıp, saçma sapan hatıralarını aktarmak sözlükte yazı yazmaksa forumlar daha faydalıdır. tabii ki amaç bilgi edinmek, başkalarının genel kültürünün kıyısından köşesinden faydalanmaksa.
(bkz: armut dibine düşermiş)
(bkz: no country for old writers)
dördüncü nesil yazarların beşinci nesilleri ezmesi
(bkz: sözlükte sınıf ayrımı)
beşinci nesili yerden yere vurmak için elinden geleni yapanların yanılgısı.
sözlukte devreciliğin hat safhada olması.
benlemi bot bağladın!!!
çömez durumunda olan 5. nesil yazarları daha çok nasıl ezeriz güdüsü ile söylenen cümle.
eski nesil yazarların, ısrarla metanetlerini koruyup, öğrenme zamanını hesaba katmaları gerektiği bir konu... sonuçta her yazar bir çaylaklık dönemi geçirecektir, kimse anasının karnından 1.nesil sözlük yazarı olarak doğmamıştır. *
"5.nesile hiroşimada ki patlamadan sonra dogan nesile bakılır gibi bakma " mantıksızlıgının yansıtıldıgı bir başlıktır .
(bkz: adımız çıkmış 5 e inmez 4 e)
12 yıldır değişmeyen durumdur.
Dostum beş demişsin hemen geldim.

Kıps.
3 nesil olduğu beyanında bulunan 7. Neslin 5. Nesle forum ithamlı girdisi.
sözlüğü yazarlar her dönem farklı amaçlarla kullanmışlardır. bu dönem de forum dönemi. 1-2 yıla tekrar eski haline döner tasalanmayın.