bugün

nesildaşlarından sıyrılmış, geleceğin sultan galiyev'i olacak olan yüce halk kahramanıdır. hem dini bilinci sayesinde türk halkının gönlünde fethedecektir hem de sosyalist devrimci duruşu sayesinde tüm dünyanın gelmiş geçmiş en büyük ve ölümsüz kahramanlarından biri olmaya aday olacaktır. mumla arıyoruz kendisini.
ergen olduğu için tam görüşleri yerine oturmamuş zavallıdır. islami ölçüleri dünyevi nazarlarla birleştirmeye kalakcak kadar toy ya da zır cahildir. islam başına ve sonuna hiç bir takı getirilemeyecek kadar eksiksiz ve münezzehtir.
dinin gereklerini yerine getiren,sosyalist insan tabularını ve profilini yıkmış ergen sosyalisttir.
hoş bir durumdur. hiç de zavallı değildir. birden kendi gençliğimi gördüm. tanımıyorum ama dürüstlüğünün tartışılmaz olduğu kanısındayım. önemli olanda bu tarafıdır benim için.

son dönem siyasi arenadaki gelişmelerde, has parti kurcular kurulunda yer alan marxistleri görünce daha da sevindirik oluyorum. ülke realitesine uygun bir yapılanma.

ayrıca islami ölçülerde, büyük oranda dünyevi nazarlar içindir. dinler bir toplumsal kurgunun saçayağıdırlar. sosyalizmin kendisi de başka bir toplumsal kurgunun ön aşamasıdır. bu topraklarda bundan daha doğal ergen süreci yaşanamaz. saygıyla karşılıyorum.

hiç unutmuyorum, nakşi ileri gelenlerinden bir zatla sabaha kadar süren bir sohbette islam ve sosyalizm üzerine görüş alışverişi ve tartışma gerçekleştirmiştik. orada, geldiğimiz nokta da o kadar çok ortak zemin yakalamaştık ki anlatamam. tabii burada tarafların pozitif yaklaşım içinde olmaları belirleyicidir. maksadın bağcı döğmek değil, üzüm yemek olduğu durumlarda geçerli olabilecek bir haldir bu. bugün düşündüğümüzde eğer marxsizm ikinci bir tanrı olarak maddeyi bu denli yüceltmeseydi durum daha farklı olabilirdi. tabii bunda reel sosyalizmin burjuva aydınlanma sürecine ulusal zeminde katkı sunması ve faydacı yaklaşımları temel neden olmuştur. bugün kuantum fiziği ile yapılacak bir sosyalizm kurgusu veya maddenin konumlandırılması elbette newton fiziği öngörü ve tesbitlerinden daha farklı olacaktır.

bir çok açıdan bakıldığında arkadaşımızın durumu yadırganmaması ve övülmesi gereken bir durumdur. işin sırrı, arkadaşımızın önündeki süreçte ne gibi felsefi ve teorik beslenmelerle nerelere savrulabileceği ihtimallerinde gizlidir.
özdemir ince'ye havale edilesi gençtir.
kimse siklemese de kendisi kaç gündür sol'la islam bağdaşmaz diye yazıp duruyor.
galiyevcidir.
namaz kılmanın önüne ergenlik veya sosyalistlikle neden set çekilmek istenir ki anlayamadığım durumdur.
yada sosyalizmin önüne neden namaz ile set çekilir, bu da anlaşılamayan durumlardandır.
kendini sosyalist sanan ergendir.
(bkz: pek yazık)
"sosyalist olunca müslüman olunmaz corç " diye acayip bir düşünceye sahip ergendir.

kural bu zaten. sosyalistsen dini siktir et, allah zaten yok. ha allah var diyorsan sosyalist olamazsın, niye olamazsın diye sorarsan bunun cevabını ben de veremedim.

hakki la böyle bir kural var mı acep? anne ben sosyalist oldum desem anneme, babam dinsiz oldum diye beni mi suçlayacak.

kalmış ki sosyalizmi ve müslümanlık iç içe iki kavramdır. ama embesiller sosyalizmi dönemin modası olarak algıladıkları için ülkeye başka bir şekilde yansıtmışlardır.

halbu ki sosyalizmin derdinin bir ekmegi paylaşmak oldugunu anlatabilseler tüm ülkeye kalır mıydı acaba türkiye'de bir kapitalist.
(bkz: allah kabul etsin)