bugün

sözlük yazarı olan fakirdir. beymen deki 575 liralık tişört başlığında kendi kendine eğlenir garip. evet.
var böyle fakirler malesef. sözlüğe üye alımı yaparken yıllık kaç yüz bin tl geliri olduğu sorulmadığından, çıkıyor arada tek tük.
575 lira elinin kiri değilse demek ki.
aklı selim fakirdir. şuursuz zengin olmak istemiyordur.
baba parası yiyen zenginlerce aklı sıra dalga geçilen fakirdir, zira fakirlikte gelip zengin olan bir aklıselim bir tişörte o parayı vermez, gider geldiği bölgeden 5 tane fakiri doyurur.
Estağfurullah o benim.
Şuan üzerimde ki 25 tl'lik tişört'le bu Entry'i yazıyorum.
Bir tişörte 575 lira verilmeyeceğinin farkında olan bilinçli insandır.
o paraya beymeni alırım lan diyen,bizden biridir.
beymen den 575 lira verip tişört alamayan fakir diye bağırdı sığır adam.
onun gönlü zengindir.
575 tl ye ''tişört'' aldım, yaşasın, hiçbir derdim kalmadı, karnım tok, sınıf atladım....!!!!!! (bkz: yersen)
madem bu kadar fakir yaşasa ne olur ki? gitsin atlasın boğazdan. beymenden 575 tl ye t-shirt alamayandan adam mı olur??

edit: şimdi sözlüğün yarısı, bunun bir kinaye olduğunu anlamaz eksiler.
Benim efendim. Fakir fukaranın biriyim ben la. Valla bak. Hep işporta hep işporta amk. Hayat size güzel ayrıca, ayrıca merak ediyorum buzlu bademide götünüze sokuyor musunuz la ?
aramızda değildir umarım.
buzlu bademi nereye soktuğumuzu merak edenlere sokuyoruz genelde. ama üstüme alınma.
575 lirayı basit bir tişörte vermemesi gerektiğini idrak edecek kadar zeki insandır. fakirlik değil, tutumluluktur.
üstüne vişne suyu döküldü mü görürüm havanı.
Antalya dizel nikke ve abidas markalarini hatirlatmistir.. Turiste 200 euro..