bugün

beyin yıkama ünitesinde görülen ve orada ne işi olduğu anlaşılmayan küçük bir çocuktur.

bildiğiniz üzere yeni taşındığım apartmanda yan dairemde nurcu öğrenciler kalmakta.

dün akşam evimde chill out dinleyip kitap okurken birden kapım çaldı. otomatiğe bastıktan sonra kapıyı açtım. karşımda 40 lı yaşlarda hafif kel, temiz görünümlü, gömleği yakasındaki son düğmeden ilikli ve gözlüklü bir adam. ve elinden tuttuğu 7-8 yaşlarında küçük bir çocuk.

aramızda ;

- iyi akşamlar, kusura bakmayın ben yan daireye gelmiştim ama yanlış çaldım zili sanırım.
- önemli değil. iyi akşamlar.

şeklinde bir konuşma geçtikten sonra yan dairenin kapısı açıldı ve içerden çıkan uzun boylu nurcu gelen kişinin karşısında el pençe durarak "hoşgeldiniz abi buyrun" diyerek kendisine terlik uzattı. adam küçük çocukla birlikte o eve girdi !!!

o an beynimden vurulmuşa döndüm. daha yeni yeni büyüyüyen taze bir fidan olan bu çocuğa bu yaşta nufuz edip empozeye başlamak nasıl bir sinsiliktir diye sorguladım bir an kendimi. daha sonra içeri geçip kitabımı okumaya devam ettim.

çok geçmeden yan daireden garip ve tedirgin edici sesler gelmeye başladı ! hemen kulağımı duvara yaslayıp daha net duymaya çalıştım. yetmedi gittim banyoya ( en net banyodan duyuluyor) ordan dinledim. ilahiyle karışık mevlüt okur gibi bir şeyler okuyorlardı. daha sonra birisi konuşmaya başladı sohbet tadında çeşitli nasihatler verdi. bir ara sesler kesildi ama çok sürmeden kuran okunmaya başladı.

o an düşündüm bu zavallı çocuk bunca saattir nelere maruz kalıyor içerde ! halbuki atatürkçü düşünce derneğinde yetiştirilip eğitilse vatanına ülkesine faydalı ve bilinçli çağdaş bir birey olacak. ama bir de şu içinde olduğu duruma bakın !!

aradan 2-3 saat geçtikten sonra yan dairenin kapısı açıldı ve hemen koşup kapı deliğinden baktım. akşam gelen adamı uğurluyorlardı içerdeki nurcular. adam hepsiyle son bir kez daha selamlaştıktan sonra çocuğun elinden tutup merdivenlere doğru yöneldi. o an gördüklerime inanamadım. küçük çocuğun gözlerinin altı torba torba olmuş adeta küçk bir fettoşa dönüşmüştü...

çok üzgünüm be sözlük...
cemaat dershane ve okulları.
duvara kulak dayayıp ilahi dinlemeye çalışmak veya tuvalette pisuvara kafa atıp sohbete katılmaya çalışmak kadar saçma bi şey olsa gerek. *
banyo duvarına deliği açıp görsel takibe ne zaman başlayacağı merak konusu olan ve komşuları nurcu olan vatandaşın derin derdidir. kendisi baştan nurcuların seslerinden rahatsız olduğu yönünde entryler girerken şimdi komşunun her hareketini takibata almış ve "rahatsız olduğu" sesleri duyabilmek için kafayı duvara dayayıp gizlice dinlemelere başlamıştır. hadi bakalımdır.
(bkz: evet çocuklar bir ünitenin daha sonuna geldik)