bugün

görsel

"Sevgi ve umut... Dünya bunlarla dönüyor."

2007, mahsun kırmızıgül.
Türk sinema tarihi için mihenk taşı mahiyetinde olan filmlerden.

Mahsun kırmızıgül'ün ilk sinema filmi aynı zamanda. Huzur evinde yaşanan ve hasır altı edilen trajedileri gün yüzüne çıkarmak adına beyazperdeye aktarılan çok başarılı bir film.
izlerseniz pişman olmasınız.
duygulandirmistir. yalniz ileride ne olacağını surekli dogru tahmin edebiliyoruz, o kotu olmus. 99 depremini, sakaryayı gostermesi ayri bir sevdirmistir.
(bkz: sesimi duyan var mi)
sırf mahsun kırmızıgül filmi diye sanat filmi sevicileri tarafından eleştirilen film. konusu yokmuş diyor adam. pes.
(bkz: mavi melek)
özellikle nejat uygur'U gazanfer özcan'I, erol günaydın'I görüp beni deli gibi duygulandıran filmdir. amaç da bu zaten. ben başarılı buldum.
Ağır bir dram filmidir. An itibari ile Fox TV'de yayımlanmaktadır. Bu filmle Mahsun'un iyi filmlere imza atacağı belliydi.
An itibariyle fox TV'dedir. Açın izleyin.

15 saattir yayınlanıyor herhalde.
An itibariyle fox tv'dedir. Açın izleyin.
Ağladığım bir filmdir, çok güzel bir filmdir.

Ota boka duygulaniyorum, depresyona mi giriyorum ne.
Bildiğin duygu sömürüsü olan film. Vakit kaybı olarak kaldı.
Ulan birde iyi film mukemmel film diyosunuz ya, lan dunya sineması nerelere gelmis siz hala duygu mesaj zırvalıyosunuz. Bizim ihtiyacimiz olan tum mesajları kemal sunal verdi bize zamaninda.
(bkz: kokain)
dün sabah tekrardan izlediğim film. arada bir izlemek lazım. son sahnesinde çalan türkü çok fena can yakıcıydı...
bu filmi dün televizyonda izledim. izlerken sıksık boğazım düğümlendi. film bitince neden 3 senedir bu filmi izlemediğimi sorguladım ama bi sonuca varamadım.
filmdfen sonra devlet huzurevlerine kamyonlarca hediyelerle, çüçeklerle gelmiştir. topluma iyi bi,r şeyler kazandırmıştır.
an itibariyle vefasızlığımdan dolayı beni kendimden utandıran film.

çok istiyorum ancak düzeltemiyorum kendimi.

vefasızım. allah yardım etsin.
an itibariyle atv de yayınlanan hüzün dolu film.
--spoiler--
''ben hergün binlere tokat yiyorum ilhan. senin attığın bir tokat ne ki?''
--spoiler--
beni bu denli duygulandırabilen bir repliğe sahip tek filmdir.
oyuncu kadrosu super, konu olarak vizyonda son bir kac senede izledigimiz bircok yerli ve yabanci filme gore daha iyidir.fakat bu kadar artiya ragmen zorlama olmus hissiyatindan kurtulamiyor film.Her sahnede bir mesaj vermeye calisilmis olmasi bayiyor insani.Ayrica mesaj icerikli sahnelerin sikligi kadar amatorce bir acik sozlulukle verilmeside can sikici.
tuz gölü'ndeki sahneleri ile, orada film, en azından fotoğraf çekmek iştiyâkına zirve yaptırmıştır.

mahsun kırmızıgül'ün gelişmesinin sarih göstergelerinden biridir.
vermek istediği mesajla bile özel bir yere sahiptir sinema tarihimizde.
çok güzel mesajları olan bir film. tek bir mesaj içinde gitmemesi avantajı.
içinde aşk var, çok güzel dostluklar var, insanlık var, insan sevgisi var. var da var.
filmi izlerken, insanın annesine babasına sarılası geliyor.
benim en çok sevdiğim sahne ise mahsun'un, köyüne geldiğinde, sanırım ki kendi çocuğuydu; elindeki tabancayı görür görmez elinden alıp dışarı fırlatması, karısına da bu çocuğa böyle şeyler vermeyin bir daha demesiydi. malum, huzurevindeki bir kadının oğlu mahsun'un silahını çalıp hırsızlık yapmış ve öldürülmüştü dükkandan çıkarken. güzel mesajları var, güzel film.
az önce atv de yayınlanan ve 2. kez izlememe sebebiyet verip hüzünlenmeme neden olmuş film.
güncel Önemli Başlıklar