a sınıf alın.
1 kere alıyorsunuz en ıyısını alın pişman fişman olmayın.
vestel almayınız. pişman olursunuz.
Buzdolabı samsung olabilir. Diğerleri için fikir veren olursa sevinirim.
Özellikle çamaşır makinasını kesinlikle lg alın.
Garantiyi uzattırin.
beyaz eşya değil siyah eşya alın.
örn; cam buzdolabı, ankastre cam ocak-davlumbaz-fırın vs.
hepsini bir yerden alın indirim yaptırın yüzsüzleşin yanına mini fırın ütü yada küçük ev aleti hediye isteyin. mümkünse eş yada nişanlı ile gidin anneler babalar gezmekten yorulup 2.dükkanda alışverişi bitirebilir. mutlaka beyaz eşya cinsini ve fiyatını hesaplatıp hediyeyi kararlaştırıp, diger dükkana öyle gidin ve eşiniz kısık sesle az öncemi magaza daha uygun dedin size mutlaka kısık ama dükkan sahibinin duyacağı şekilde. eğer nakit veriyorsanız kimse sizi elinizden kaçırmaz...

spot eşya işi yalan, öyle bir dünya yok şehir efsanesi gibi az çizigi olani dörtde bir fiyatına veren yok hiç aramayın vaktinizi öldürmeyin o az çizik beyaz eşya sıfır fiyatından 200 lira daha ucuz ve fabrika garantisi yok kısaca bişey olursa ben burdayım abi garantisi vardır...
Takımı bosch marka alın.
tek bir markaya yoğunlaşın. mesela herşeyiniz samsung olsun. ya da lg.
tavsiye marka olaraksa, kesinlikle lg ürünlerini tercih edin. hem dizayn, hem teknik yönden olsun şık ürünler tasarlıyorlar.
ama sadece televizyon alacaksanız loewe veya lg, sadece bulaşık makinası alacaksanız hotpoint ariston, sadece buzdolabı alacaksanız samsung veya lg, çamaşır makinası içinseboschveyalg` önerebilirim.
ankastre içinse alman veya italyan firmalarının özel ithal ettirin derim. paranız yoksa da ikea' ya bakın.
Evde 15 yıllık miele çamaşır makinesi var hâlâ çalışıyor, ve ayrıca thomas Staubsauger tavsiye ederim evde en ufak bir pislik bırakmıyor çok sağlıklı bir elektrikli süpürge ve kolay ve sulu^_^.
Samsung bulaşık makinesi almayin. Hiçbir işe yaramiyor. Temiz yikamiyor, hiç kurutmuyor.
a+++ olmak suretiyle tüm eşyayı tek markadan aldık.pahalı gibi görünse de tırsmayın 3500 liraya aldığınız eşyalar aylık 70-80 lira elektrik faturasıyla elinizde patlarken, 5000 liraya aldığınızın faturasal geri dönüşü maksimum 20 lira oluyor. tecrübeyle sabittir.
ucuz yer bulursanız benimle de paylaşın.
(bkz: ananas furniture) burdan almanız tavsiyedir.
Beyaz olmasına dikkat edin..
bosch almayın, içi boş çıkıyor sonra.
benim gibi evlilik arefesindeki yazarlara nacizane tavsiyem iyi araştırın ben tüm araştırmalar sonucunda bosch ve arçelik arasında kaldım ve tercihimi arçelikten yana kullandım üç aşağı beş yukarı fiyatları aynı.
beyaz almayın çabuk kirleniyor.
++++a sınıfı alın.
ariston ve profilo kesinlikle almayın.
bedava verseler gene almayın.
arçelik tavsiyedir servis ağı çok geniştir.
evinize samsung markasını sadece tv ve cep telefonu olarak sokun.
beyaz eşya da ilk tercihiniz arçelik beko olsun.
Bütçe orta seviyeyse Bosch alacağınıza aynı fabrikada üretilen Profilo alın, her markada iyi kötü modeller olması ile birlikte Çamaşır makinasında Bosch/Siemens/Profilo grubu iddialıdır, buzdolabında LG bir adım öndedir, Çocukluğumun Arçeliği traktör gibi çalıştığından hep soğuk olduk. TV için Panasonic plazma tavsiyedir.
Eski bir çamaşır makinesi almayın. Öğrenci evine çıkıcaklara söylüyorum. Banyoda çalıştırıyorsun. Salona televizyon izlemeye geliyor zıplaya zıplaya.