bugün

(bkz: allah diyen bardak)
komik video tadında reklam ile pazarlanmaya çalışılan bardaktır (kupanın yandan yemişi) nasılsa şükreden bir bardağa müminler parayı bayılacaktır, önemli değildir.
Bardak bizim yerimize bismilla-elhamdulillah deyince biz de sevaba giriyor muyuz yoksa bardagi icad eden mucit cennetlik mi oluyor?

O değil de hakkaten dinini ogrensin falan diye cocuguna bu bardagi alan insan evladi var midir acaba? Sen cocuguna bi bismillah demeyi ogreteme , git bardaktan medet um, olacak iş değil.
Yukarıda da bahsedilmiş, Bazıları için herşey para. Din, iman, allah, kitap haraç mezat satılığa çıkmış. Ve bunun musterileri de en koyusundan mumin geçinenler.
Allah ıslah etsin ne diyelim.
hayret ettim. http://alkislarlayasiyoru...e-cektiren-konusan-bardak
fazla tutmaz.
iman eden bardaktır.*
vay be ne bardaklar varmış hayatta gidip bizim yerimize hatta cennete girer bu bardak bizde bu bardağa gireriz en sonunda efendim!!!
yorumlar da iyimiş:

-bardak yıkanırken: niyet ettim allah'tan gusül abdesti almaya...

-kırılınca da, eşhedü en lâ ilâhe...
(bkz: allah diyen kalem)
-bardak yıkanırken de, niyet ettim allah'tan gusül abdesti almaya- diyen bardak mı yani.

not: ifade site de yer alan bir yorumdan alıntıdır.
içinde rakı varken "yarasın koçuma " diyen fonksiyonel bardaktır.
vallahi yapmışlar.

bkz:http://www.youtube.com/watch?v=oxifRNTa4AY
içindeki bitince de allahuekber woohoo demesi muhtemel bardak.

edit: allahuekber birleşik yazılıyormuş yahu.
abdestli kapitalizmin geldiği son nokta.
din ticaretinde son noktadır.
(bkz: allah diyen susamlı şeker)
sen çek besmeleyi diye dincisine göre söylettirecek ürün.
akp nin din ve parayı birbirinden ayıramaması.
dini vecibeler zor gelen kişiler için yapılmış. içine bira koyup içsek olacaklara bak sen. Yakında namaz kılan seccade de gelir.
Bir de Türkiye'de üretim yok desinler.. bilimse bilim,,üretimse üretim.
Bizde de bir tane var. Suyu içiyorum bitiriyorum yeni bismillah diyor. Bazen de yeni alıp kaldırıyorum bardağı elhamdülillah diyor. Ulan ben ilkinde ne diyecektim demeye kalmadan suyu kardeşim içiyor. Kader.