bugün

Daha fazla üzülmezdim. Allah rahmet eylesin. Günahlarını affeylesin. Üzerinden pirim elde etmeye çalışanların da bin belasını versin.
her zaman yapılan yanlış karşılaştırmalara bir yenisini eklemekten başka bir şey değildir.

çocuk masumdur. her dinde, her millette, her mezhepte, her çağda.

ve medya kahpedir. her dinde, her millette, her mezhepte, her çağda...

sen vicdanını bile kardeşim.

edit: başlık başıma kalmış. hayatta düşünmem şöyle bi karşılaştırmayı.
toplum tarafından önemsenirdi ancak medya tarafından maalesef Hayır. bu Türkiye gerçeği.

bu arada söylemeden edemeyeceğim (bkz: entry nick)
16 yaşında bir insan, bir çocuk olması yeterlidir. ama bazılarına yetmez...
Bir Türk milliyetçisi çizgisini ırkçı olarak belirlemiş biri olarak o çocuğun acısını annesinin çığlıklarını yürekten hissediyorum 14 yaşında uçurtma uçurması gülüp eğlenmesi gereken bir çocuğun toprakla bütünleşmesini kabullenmiyorum.

Vicdanım el vermiyor.
böyle başlıklar açanları 14 yaşındaki bir çocuğu terörist ilan edenleri nefretle kınıyorum.
yine masum bir çocuk olurdu. ölümü bizi yine derinden etkilerdi. afrika da açlıktan ölen çocuklar da umrumuzda filistin de ölen çocuklarda çin de ölen de çünkü onların hepsi çocuk ve suçsuz ve masum. neyin kafası bu acaba hangi vicdan yoksunu insanın! fikri yazıktır insanlığınıza.
ölen kişi çocuk amk çocuk lan. ne olursa olsun ölen küçük bir çocuk! allah kahretmesin insanlığınızı. şu durumda bile renk, dil, ırk ayrımındasınız.

annesini hiç gördünüz mü berkin' in? ben gördüm...

edit: ölen değil öldürülen...
insan olması çocuk olmasının önüne geçmeyecek durum.
çok basit. her ülkede azınlıklar kendi menfaatlerini istemli veya istemsiz olarak önde tutarlar. kabul edin veya etmeyin Kürtler ve Ermeniler aşağılık duygusuna sahip etniklerdir (kürde toplum içinde kürt diye hitap ederseniz zoruna gider). aşağılık duygusundan mıdır bilinmez, yaygaracılık da üst seviyededir. bu yüzden böyle şeylere aşırı tepki gösterirler. ama asıl olan ideolojilerini güçlendirdiği için nimet olarak bile görebilirler, bu yüzden koz olarak kullanırlar. keşke hükümet Türk soylu insanların elinde bulunsaydı da böyle korku sebepli olaylar yaşanmasaydı.

Ayrıca bir Türk öldüğünde neden bu kadar ses getirmiyo derseniz, Kürtler kadar birbirimize bağlı olmadığımız içindir. öte yandan kürt ölünce biz de tepki veriyorken Türk ölünce Kürtler bırakın tepkiyi, içten içe sevinebiliyorlar bile.
bu kadar alevi ve kürt gençlerinin öldürülmesinin tesadüf olmadığını biliyoruz.

(bkz: hepsi insan)
Ulan şeref mağdurları bir sürü kürt çocuğu öldü çoğu gündeme bile gelmedi şimdi açtığın başlığa mı yoksa aklına mı tüküreyim.
cevabı kendi içinde saklı olan soru. bir bak bakalım kardeşim, bu söylerken sen ne yapmışsın? nasıl ki sen alevi, kürt, ermeni... birisi öldüğünde arkasından ağıtlar yakılmasına sinirleniyorsun. veya en azından "türk olsa bu kadar ağlamazlardı" diyorsun. tıpkı senin gibi, başka birileri de türkler, sünniler vs öldüğünde "türk veya sünni olmasa ağlamazlardı onlar, onların ölülerine ben neden ağlayayım" diyor.
Kürt olmak Alevi olmak bunlar insanların elinde olan şeyler değildir. Aynı protestan doğmak ve Alman olmak gibi bir durum bu Allah'ın bir takdiridir. insanları yargılarken ölçüt bu olmamalıdır. Bir ölüme bakış açınızı bile bu ölçüte dayandırıyorsanız eğer o çokça kullandığınız dış mihraklar sizin en içinize vicdanınıza kadar girmiş demektir. insanı insan olarak kabul etmeyişiniz yüzünden Irak'ta Suriye'de Doğu Türkistan'da Bosna'da ve hatta Almanya da türlü kıyımlar yapıldı. Çünkü siz öleni insan olarak değil Türk, Kürt, Alevi, Yahudi, Protestan, Müslüman vs vs diye sınıflandırma yolunu seçtiniz sonuç apaçık orta da... Kimse bir insan bir çocuk ölmüş diye bakmıyor artık olanlara kürtmüş bak o da yetmiyor bir de aleviylmiş diye bakıyorsunuz. Suç mu Kürt olmak Alevi olmak uyanın artık oyuna gelmeyin onlar sizin renginiz sizin kültürünüz yapmayın bu kadar vicdansız olmayın!..