bugün

Hdp'li oldugunu öğrenmeden önce beğendiğim bi oyuncuydu ama bütün sempatim bitti.
beren saat bihter rolüyle femme fatale müessesinin hakkını vermiş bir oyuncudur.fakat tuba büyüküstün, hatice şendil gibi daha egzotik görünüşlü birileri oynasa iyi olabilirdi.
O kaltak benim yarrağımın başı olamazdır. Bedenini satarak para kazanana fahişe denirken bunun gibileri de aynı işi yaptıkları halde sanat adı altında fahişelikleri meşrulaştırılıyordur. Nettir.
yine olaylar olaylar ya hu kösem sultanin hayatı zaten film olmuştu simdi bir de dizisi çıkacak beren alir götürür yine millette kotu örnek olacak k. oyunu da hdp ye vermiş hiç sasirmadim ama layigini buldu diye sevindim dogrusu, ben asla izlemem bu diziyi mahpeyker ay yüzlü demek beren de çok ay yuzluydu ya:).
Siyasi görüşü ile alakası olmaması gereken durum.
Ya Size ne hdp'liymiş, Kürt sempatizanıymış falan?
Ben diziyi merakla bekliyorum da, yukarıda gördüğüm fotoğrafa göre Beren'in tipi biraz fazla 'batılı' kalmış bizim gibi bir kültür için.
Umarım beni ve benim gibi düşünenleri haksız çıkarır.
Kısaca, ben ilk bakışta pek yakıştıramadım bu rolü ona. Bakalım...
Kösem sultan gibi güçlü karakterli bir insanı oynayabileceğini sanmıyorum.
Tuhaf ülkemin tuhaf gelişmesidir.

"Ecdadımızı bu hdp sevici mi temsil edecek" Tarzı Düşünceye verilecek çok cevap var.

1. Senin "ecdad" dediğin kişileri genelde hep Gayrimüslimler tv de canlandırdı ya da yapımcılığını yaptı zaten. Örnek; çağrı, Diriliş: Ertuğrul Hepsini çatır çatır izlediniz ve izlemeye devam ediyorsunuz. Bu tarz işleri gerçek Müslüman'ların yaptığı kaç yapıt izlediniz acaba?

2. Oyunculuk denen şeyin, siyasi görüşten ya da yaşam tarzından bağımsız bir şey olduğunu kaç kişi biliyor acaba? Ülkede siyasi görüşünü sadece parti temsilcileri ve salt halk mı savunup, dile getirebilir? Diğer göz önünde olan insanların görüş belirtme hakları yok mudur?

3. Ve önemlisi. Ecdadını sadece dizilerden ve filmlerden Öğrenip, bilen bir halka ne verirsen ver, hiç önemli değildir. O yüzden bu tepkileriniz sadece dizinin daha çok izlenmesine ve reytinglerinin artmasına sebep olur. Kazanan hem oyuncu hem de tarihi istediği gibi yansıtan zümre olur. Biz sadece lakırdı yapmakla kalırız.
bir filminde terörist ve intihar bombacısını canlandıran bu oyuncunun Osmanlı Hanedanı'ndan birini oynaması çok saçma olmuş.

dizi muhtemelen birilerinin fantezilerini yansıtacaktır. o yüzden Osmanlı'yı karalayan bu tür dizilerin vatanını ve tarihini sevenler tarafından izlememesi gerekir.

onları bu hale halk getiriyor. rezilliği yalanı dolanı izlemeyin.
tamam işte yeni rolü de hazırmış. niye kendini instagramda siyasete döktü ki o zaman.
(bkz: şaşirmadım)
dandik osmanlı tarihi dizisini izlemek için tek sebebim.