bugün

normal elbiseleri ile berbere gidip abi saçı sakalı bir şekil yap diyen saç sakal tıraşı olan ve bunun için normal fiyat veren damattır.
damat tıraşından tek farkı kısa sürede işinin bitmesi ve simli bir kafaya sahip olmamasıdır.

cimri diyenler olabilir bu adama. bana kalırsa cimri değil uyanıktır.
berbere gitmeden önce kendisine giren düğün masraflarını düşünmüştür.
Bi DE bunun düğüne gitmeyeceğini söyleyen kız versiyonu vardır.
malum düğün deyince abartı bir makyaj ve saç yapıyorlar.
Normal traşla damat traşı arasındaki farkı başka alanlarda kullanabileceğini hesap eden damattır.
kuzenin nişanına gideceğini söyleyip hem daha itinalı şekilde saçını kestiren hem az ödeyen damattır.
normal tıraşa sırf isim yüzünden ekstra masraf yapmayan damattır.
berberin kol gibi sokmasını istemeyen damattır. akıllı damattır.
Akıllılık yapıyordur.
Daha sonra yolda karşılaştıklarında öyle ayak üstü sohbet ederken berberin gözü damadın yüzüğüne takılır bir an , hayal kırıklığıyla karışık duygular yaşar , damat durumu izah etmeye çalısır fakat nafile , berber anlayacağını anlamıştır çoktan , geride kırık bir kalp bırakarak oradan ayrılır.

Berberinin kalbini kıran hain ve acımasız damattır.
Akıllı damattır. 1 gün öncesinden tebdili kıyafetle gidip traşını olur. 3 kat ödeyeceği damat traşı adı altında düdüklenmeden kendini kurtarmış olur. ötv yansıtan berberler bile var. Aman Diyim gençler!
Gelinbaşı ücreti gibi bir tutar ödemek istemeyen akıllı damattır.
Berberin damat olduğunu bilmesi ile otlanma aşamasına geçmesi ve düğün faaliyetlerindeki hukuki konumunun tartışmalı olduğu için söylenmemesinde fayda vardır.
Benim. Amina koduumun berberine her trasa 15 lira verirken ayni trasi biraz daha ozenir gibi yapacak iki tane maskeyle gozumu boyayacak uc tane sim atacak ve beni muhtemelen maymuna benzetecek diye 200 lira mi verecektim. Sikellerr.
Akıllı adamdır. Kayserili olabilir.
benimdir. 10 lira verilen traşa, hem de aynı traşa sırf damat traşı diye 250 lira para mı verecektik amk. sabahın köründe gittim, hiç birşey yokmuşçasına su yılanı gibi traşımı oldum çıktım. benim 250 lira para vermem için o berbere, beni düğün boyu altın makasla acaba saçında bişey var mı diye peşimde gezmesi gerek.
Amaaan sonuçta bir kez evleniyorum. Bırak saçıp savurayım parayı ortalığa. Ne de olsa zenginim *
haklı damattır.
gelin de aynı inceliği gösterirse o para ile balayına gidilir.
Money doesnt talk everytime.
Bunu nişan için yapanlar da var hadi erkeği anlarım da kızım senin kuaför parandan kaçan adamla ne diye evleniyosun hayatı sana zehir edecek belli .