bugün

Cumhurbaşkanı da olsan o koltuktan mutsuz ayrılırsın hacı. Ve de berbere söylediğin söylemediğin ne varsa pişmanlık duyarsın, o an tek istegin bir saat geriye gitmektir sadece. Hiç şaşmaz bunlar.
Eşit değildir, berber adamına göre muamele yapar. Önce bir yoklar konuşuyor mu diye, konuşursan sohbet gündemi tamamen dolaşır, yok sessiz sakinsen sıkıla sıkıla, oflaya poflaya, içinden saydırarak devam eder çalışmaya.
Katıldığım önerme. Kesinlikle herkes eşit zira herkes o sikko berber muhabbetine katlanmak zorunda.
televizyonda bir belgeselin açık olması lazım ayrıca siyaset yapılması şart.
bu nasıl bir tespittir üstad.
vallahi doğru tespit.

bak gitmeden önce ne zaman geleyim diye arıyorum nafi'yi. abi şu saatte gel diyor tamam diyorum ve o saatte gidiyorum ama o koltuk her zaman dolu. cevap şu; "abimin beş dakkalık işi var". kırkbeş dakika beklediğimi biliyorum. ama nafi iyidir yani.
meslek ayırt etmeksizin dayıyorlar efendim durduramıyoruz.
ben bir savcının normal mahalle berberine gideceğini sanmıyorum kardeş. adam savcı ama gidip mahallenin torbacısıyla yan yana koltukta oturacakmış. ilginç.
Aynı berbere gidildiğinde müşteri önceliği olduğu gerçeğini değiştirmez.
nickime bak ve bunu bir daha söyle!
berber abilerin hiçbir insanı ayırt etmemesi neticesinde meydana gelmektedir.

(bkz: berber dayaması)

saçını keserken bir sağından geliyor bir solundan. ister işçi ol ister iş veren ister holding sahibi. hiç fark etmiyor abiler için.
" hiç saçını yıkatanla yıkatmayan bir olur mu " ( kutsal berber yasaları no :8 )
berberlerin belki de tek sevdiğim yanı; herkes eşit.

bakıyorsun savcı gelmiş saçını sakalını kestiriyor. hemen yanında mahallenin torbacısı oturmuş. savcıdan habersiz yengeç yengeç konuşuyor. herkes eşit. dikey bir yapılanma yok, kast mast bitmiş orada.

ayrıca herkesin karizması çiziliyor. insana bir özgüven geliyor. emniyet müdür yardımcısı yüzüne komple ağda yaptırıyor yanında düşünsene. molada otobüs şoförüyle yan yan pisuvarlara işemek gibi.

süper ya.