bugün

bundan sonraki secimde benzine ciddi indirim yapabilecegine inandigim partiye oy vermemi saglayan olus. simdiki hukumet bu konuda bisiler yaparsa bircok kisinin sempatisini kazanacaktir. ama pekde oyle gozukmuyor. surekli zam geliyor. artik koyun olmak istemiyorum. artik dunyanin en pahali benzinini kullanmak istemiyorum. bisiler yapin yaw %67 vergi mi olur. *
bir haftadır zam haberi gelmedi korku içinde ne zaman gelecek diye bekliyoruz.Elin fransızı karavanla dünyayı dolaşmış.Türkiye den aklında kala kala benzin fiyatı kalmış. Ayıptır artık
türkiye'nin ayda bir iki kere duymazsa kendine gelemediği şeydir. ayrıca yapılan son zamdan sonra şöyle bir şey olması muhtemel:
--spoiler--
düğünlerde altın, para yerine filan litre hesabından benzin takılsın.
--spoiler--
koyunlar sağolsun .
--spoiler--
zamların delirttiğine en güzel örnek "benzinin litresi 4 lira oldu" diyen muhabire "ben hep 100 liralık alıyom" diyen vatandaş olabilir.
--spoiler--
buna yalan diyenin allah belasını versindir.

(bkz: durmak yok yola devam)
(bkz: chp trolleri iş başında)

dünyada varil fiyatları uçarken sadece vaad eden bir adama inanmamızı isteyen geri kafalı insanların sürekli sulandırdıkları konu.

sırf bu sallama söylemlerden dolayı akp seçmeninin büyük bir kısmı vergiyi hiç düşünmüyor.

buda akp nin işine geliyor.

(bkz: mazot 1 5 tl olacak) tabi yersen.
1 kuruş indirim yapılıp üstüne katları eklenerek insanları sakinleştirebileceğini düşünen guruhun fiyatları aşağıya çekemediği halkın başını ağrıtan zamlar silsilesi.
türkiye'deki en ciddi problem.
artık yapılmadığında, bünyeleri rahatsız eden zamdır. Bugün yapıldığını duydum, oh be rahatladım....Kaç gündür bi huzursuzdum....Ohhh!!

(bkz: alışmış kudurmuştan beterdir)
kocakafalara bu güzel şarkıyı söyleten olay.

benzine zam gelmiş, yine gelecek
vatandaş depoya ... mi edecek?
vallahi bir yerime inme inecek
söyle bu araba nasıl gidecek?
yandık valla yandık tabana kuvvet
bu saatten sonra yürür bu millet!
zam değil vallahi bu resmen illet!

dört lirayı geçti 95 oktan
arabası olanın hali çok boktan
kimse anlamıyor beşkuruş yoktan!
ama ben kararı vermişimçoktan
sandiğa gidince görüşeceğiz!

gerekirse bir ömür yürüyeceğiz...
gerekirse bir ömür yürüyeceğiz...

http://webtv.kanald.com.tr/Detail.aspx?Id=9000
"Nerede 4 liradan satılıyor, ben hiç görmedim" diyen Maliye Bakanımız haklı, 4 lirayı göremeden benzin 4 lira 20 kuruş olmuş.
beraberinde gelen mazot zammı ile zaten üç kuruş kazancı olan işi bir şekilde araba ile olan ticaret erbabının beline ölümcül tekmeyi idiren zam.aferin devam böyle.
ülkemizde yaşantı içinde heleki bu aralar rutin hale gelmiş gündelik bir olaymış gibi görülen hadise.
artı sonsuza kadar yolu var.
Nereden para toplıcaklarını şaşırdı bunlar. Yakında normal bisikletleri toplattırıp benzinli bisikletler sürerler piyasaya.
2 gün önce 10 kuruş daha zamlanandır.
bu gece itibariyle 10 kuruş daha gerçekleşerek benzinin litre fiyatını 4,43'den 4,53'e çıkaracak olan zamdır. durmak yok, yolmaya devam.
Kurşunsuz 95 oktanın litresinin 4,50'yi aşmasını sağlayan zamdır.

"1200 motor arabamı satıp da bi dene fiat bis mi alsam acaba?" diye bana düşündürten zamdır aynı zamanda. istemiyorum tüp taktırmak.
artık fuck me denilecek zamdır. 5 olsun ya düz ne güzel. sizin ben...
Cepteki harçlık/maaş uzatmaları oynarken, 50 liralık ya da 20 liralık benzin alınıp benzin ibresindeki "hafif(!)" yükselişi görünce esas tepkisini alacak zamdır. Aklın yolu bir; 1.2motor dahi kasmaya başlamıştır.
bir kerelik 2 kuruşluk indirimden sonra 3 kere 4 kuruş halinde gelendir.
(bkz: rt erdoğan ın hiçbir dediğine karşı çıkmayan kitle)
bu gece itibariyle 8 kuruş daha gerçekleşerek, benzinin litre fiyatının 4.60 olmasına yol açacak zamdır.
http://www.itusozluk.com/...aldi+ger%E7ek+oldu/245861

edit: erdoganı kötülemeye calısmıyorum. ayrıca orada 4.30, şimdi 4.53...