1. 1.
  1999 yılında, massachusetts’den fransa’ya 73 gün boyunca yaklaşık 6400 kilometre yüzerek atlas okyanusu’nu geçen ilk kişi olan fransız yüzücü. insanın mantığı almasa da yüzmüş adam. köpek balığı savar ve özel paletleriyle sadece.
  ... imsety
 2. 2.
  1998 yılında Atlantik'i* yüzerek geçen ilk insan olan fransız mimar ve uzun mesafe yüzücüsüdür. 16 Temmuz 1998'de massachusetts'den ilk kulacını attığı atlas okyanusundan Fransa'nın bretanya kıyılarına (yaklaşık 6 bin 400 km) 73 günde yüzerek ulaşmıştır. bunu başarmak için Her gün kendisini köpekbalıklarından koruyan bir kafes içinde 6-8 saat yüzmüştür. Kazandığı 175 bin doları ise kanser araştırmalarında harcanmak üzere bağışlamıştır.

  lecomte'nin yeni hedefi ise pasifik okyanusunu yüzerek geçmek. bunu başarabilmesi için de Lecomte'a köpekbalıkları ve istenmeyen başka yaratıkları uzaklaştırmak için bir manyetik dalgalar yayan bir cihaz takılacak ve altına da geniş bit ağ gerilecek. yeni rekor denemesi için halen bekleyişte. şahsi sitesi ve redbull'la yaptığı röportaja aşağıdan ulaşılabilir;

  http://thelongestswim.com/wpdev/

  http://www.redbull.com/tr...e-pasifik-okyanusu-rekoru
  1 ... architectus