bugün

yavuz çetin'in aşmış şarkısıdır, sözleri ve solosu harikadır.
sözleri pek etkileyici olmasa da müziğiyle gönlü fetheden bir şarkıdır. nakaratı da pek bir gazdır.
(bkz: soğuk bir gazoz ister misin yavrum)
yavuz çetin söyler de kötü olur munun kanıtı. sözler basit, müzik normal, şarkı süper.
+ Benimle uçmak ister misin ?
- Redbull musun nesin ? manyağa bak
en feci yavuz çetin solosunu dinleyebileceğiniz şahaser. comfortably numb'ı görürsünüz bu şarkıda.
-benimle uçmak ister misin?
+sen üzerindekileri çıkar ben açma germe yapıp geliyorum seni uçurmaya.
her dinlediğimde farklı duygulan hissetiren bir yavuz çetin parçasıdır. nitekim güne bu şarkıyla başlarken, enteresandır, müziğin ezgisinden midir ritminden midir bilinmez bünyeye yaşama sevinci veren, mutlu eden parçadır. aynı şekilde beni bu hayattan uzaklaştırabilien yegane parçalardandır. neyse sözü daha fazla uzatmak istemiyorum sahne olduğun yerde senindir yavuz çetin. rahat uyu.
http://fizy.com/#s/1ajcwd
durduğu yerde kendini habire aşabilen nadir parçalardandır. yavuz çetin' e ait olması ise dünyayı habire sorgulatır, hep aynı kıvamda olmadığı farkedilir dünyanın. gözler kapatılır, lead anları, solo kısmı, akışkanlık içindeki ruh...
yavuz görüyorsun dime neler yaptığını!
rahat uyu üstat...
yeryüzünde varlığını sürdüren en muhteşem şarkı.
özlenen, özlendikçe dinlenen... dinlenen ama hiç bir zaman eskimeyen... dinlendiren, dinlendikçe bir gerçeği farkettiren... gerçeği farkettikçe isyanı tetikleyen... gözyaşlarını boğazda biriktirip, yürekte taş haline getiren... yeryüzünün bir yavuz çetin i daha olmaz ki dedirten cinsten.
kürkçü dükkanı misali parça..dönüp dolaşıp nerde olursam olayım, elimde birayla ne zaman kafam güzel olsa istemsiz bir şekilde bir yerlerden duyduğum, belki de çoğu zaman kulağıma gaipten gelen yavuz çetin şaheseri...hadi bakim, sağlığınıza..
zihnimde hep şöyle bir imgeleme sahip olan şarkı: ilk kıtayı söylerken 'gel benimle ol...' kısmında sanki yavuz çetin kendisinin nasıl uçabildiğini gösteriyor. burayı ikinci kez söylerken ve akabinde soluyu eklediğinde bizi de alıp uçuyoruz birlikte. huzur içinde yat yavuzum çetin.

ve evet!
bir sevgili tarafından söylenirse "seninleyken hiç yere basmadımki.." denebilir. * *
gece gece, solosu ile resmen beni uçurmuş olan eserdir. üstad erken gitmiş gibi gözükse de arkasında çok şey bırakmış bunu anlıyoruz.
http://www.youtube.com/watch?v=r-TSFPwexDU
Gel benimle ol unut bütün dertlerini
Rüzgar bizi bekler daha fazla vakit kaybetmeyelim

üstad seninle her yere uçarız, bekle bizi çok az kaldı...
yavuz çetin' in satılık adlı albümünde yer alan, sözleri, soloları ciddi anlamda çok güzel olan parça. ard arda 20 defa dinlemişliğim vardır. kıyak kafayla sigara eşliğinde de çok güzel giden parça.
memleketimin underrated müzisyenin harika eseri.
yakında ülkemizde çıkması muhtemel olan tv programının ismi.
justin bieber'ın 'as long as you love me' adlı sarkısında gecen ''we dont need,no wings to fly'' cumlesinden etkilenip yazılmıs olan sarkı.

(bkz: yersen)
yavuz çetinin tepe noktasıdır.
ne hikmettir ki yavuz çetinin sevmediğim tek şarkısı.
bir şarkı bu kadar doğal, saf ve gerçek olabilir mi?
6 dakika hiçbir şarkıda bu kadar hızlı geçmiyor.
hangi şarkının bestecisi olmak isterdin diye sorsalar comfortably numb, stairway to heaven değil bu derim, öyle hitap ediyor.
rte sorusudur.

çok pahalıdır.

ben kesinlikle hayır derim.

tayyip in 300 milyon dolarlık uçak alması
kafa yapıcı hap veren kişilerin söylediği sözler.
güncel Önemli Başlıklar