bugün

her zaman gerçek aşkı arayan insanın söylemidir.
günlük haftalık ilişkiler yaşamak istemez bu insan, karşısındakiyle gerçekten aşık olduğu için sevdiği için beraber olmak ister. diğer ilişkiler içine sinmez. başlamakta istemez zaten. eğer başlamışsa da karşısındakini üzmemek için devam ettirir, onun bitirmesini bekler ama onu bu süre içinde üzmez kimseyi üzmek istemez aslında. bu nedenle giden hiç o olmaz. bu süre içinde ne kadar çok ilişkisi olsada içine sinmediği için hiç gerçek aşk hikayesi olmayan insandır.

sadece bir gün gerçekten aşk hikayesi olacak diye beklemekte olan insanın söylemidir aynı zamanda...
aşk hikayesi kolay yazılmıyor zaten.ilişki günlükleri var,çeşit çok diye..
benim oldu da iyi mi oldu? denilesi serzeniştir.
ben hep hayali aşklarda hikaye oldum.
(bkz: bir sen bir ben bir de bebek)
olunca nolacaksa?
ne diye öğütler bize candan erçetin: her aşk bitermiş bir gün bildim.
sonra o hikayeleri düşünür düşünür; hönküre hönküre,salya sümük, rabbim ne verdiyse ağlarsın.
aşk hikayesi götünde patlar özetle insanın.
acıdır ama aşık olmayı unutmuş hatta hiç aşk tarifi olmayan insanların dünyasında yaşayan bir cümledir.
ayrıca eksik bir cümledir. aşk ciltler dolusu romana sığamayacak coşkuda akan bir romandır.
hayatınızı anlatmak yerine varsa aşkınızı anlatın, tanımadığınız sizi anlatma fırsatını tepmemiş olursunuz. aşkta iki tarafta aşkı tadanın kendisidir aslında. aşık olunan insana çok ender rastlarsınız bu yolculukta.
beden onun ama kişilik sizindir. bir nevi avatarınızdır sizin. gürül gürül kendine akan bir şelealedir aşk. aşık olmayan insanın gobi çölünde kum taneleri arasına sıkışmış bir kurak yalnızlık olduğunu söyleyebiliriz.
gerçek aşkını bulamamış birilerini onun yerine koymaya çalışmış ama her defasında doğru insanı bulamadığı üçün gitmiş kişinin sözüdür. belkide gerçekten bir aşk hikayesi olmamıştır, belkide aşkı kişilerden çok sevmiştir. ama ne olursa olsun doğru insanı bulduğunda ne olursa olsun onun kıymetini bilmelidir. asla yüz çevirmemelidir. çünkü o doğru insanı bulduğunda hayatının sonuna kadar unutamayacağı bir hikayeye sahip olmuş olur. işte asla bu hikayesini unutamaycaktır.aşk hakkında hikayeler unutulabilir ama aşk hikayeleri asla unutulmaz.
aradığında değil aramadığında yazıldığından bu aşk hikayesi hiçbir zaman kontrolünü sağlayamayacaksındır.o yüzden yaşarken değil bittiğinde ki * adı 'aşk hikayesi' olur.şu an içindedir belki farkında değildir.Ya da Allahın sevdiği kuludur.belki de kader kısmet.