bugün

Ulu sözlükte son zamanlarda moda haline gelmiş ilginç istek. Kendisini ifade edemeyen, düşüncelerini yazamayan, yazacak düşüncesi olmayan heyecanlı arkadaşlar sürekli birilerinin sözlükten silinmelerini istiyorlar.

Sözlük şunlar ile dolmuş silinsinler, sözlükte bu var silinsin, sözlükte şu grup yok edilsin. hadi mahkemeye veriyoruz, hadi print yapıyoruz, hadi adres istiyoruz vs. vs.... kafanız mı güzel lan?

Sanal bir platform burası. Günlük ortalama 500 yazar online oluyor ve sen herkesten senin gibi yazmasını, düşünmesini mi istiyorsun? Hatta olayı abartıp yazdığı siyasi entry eksi oy alınca, hainler diye ağlayanlar, moderasyonu suçlayanlar var ki malesef bildiğin gerizekalıdır bunlar.
(bkz: bağırmayan taraftar siktirsin gitsin)
melislikte sınır tanımayan kemalist, ırkçı(ülkücü, milliyetçi) ve ulusalcı yazarların aklındaki düşünce.
az sonra "i belong to che sözlükten silinsin" kampanyasının da başlamasına yol açabilecek olan, ama oldukça yerinde bir tespittir. *
(bkz: selam kürtçü biz dostuz)
bir insanın gelişmesini sağlayan en büyük şey,farklı düşünenlerdir, düşüncelerdir. insan ancak bu şekilde sığ düşüncelerinden kurtulup farklı bakış açılarına yelken açar. bu yüzden başka düşüncelere sahip kişilere de tahammül edip bişeyler öğrenmenin peşinde olmak lazımdır.
dediklerini yaparsak, zamanla bir tek ben kalayıma kadar gidecek olan arzu. aslında ben yanıt veremiyorum, zaten zayıf olan aklımı da kaybediyorum. kendi cehaletimi koruyamıyorum bari silin de cehaletimle mutlu mesut yaşayayım demektir.

cehalet ve cahilliğin onay verdiği her reddediş sevdalısı için geçerli bir eylemdir bunun ateisti, islamisi, kemalisti olmaz. fanatizm toptan kötü bir şey.
(bkz: benim gibi düşünmeyenler bu ülkeden gitsin)
(bkz: recep tayyip erdoğan)
aşmak gereken bir düşünce yapısı. bende zamanında benim gibi düşünmeyen benle arkadaş olmasın derdim ama artık her türlü kabul etmek gerektiğini düşünüyorum. böyle olursak insan oluruz.
Bağzı yazarların istedikleridir.

Allah'tan benim böyle problemlerim yok.

Niye? Çünkü ben düşünebilen en azından sağlıklı düşünebilen bi canlı değilim.