bugün

cahil insan düşüncesi.

ota boka cahil diyerek, kendi götü tavanda florasan civarlarında geziniyor sanan, cicili bicili kıyafetleriyle gönüllere taht kurmuş komik insan düşüncesi.

beynin tıkandığı noktada, "cahilsin olum, cahilsiniz olum, ay cahiller, bire amma cahilmişsin" şeklinde tepkiler veren pinokyo düşüncesi.

dilin yetmediği anda hakarete, küfre, saygısızlığa başvuran, davos moderatörü tadındaki iki yüzlü insan düşüncesi.

"bıdı bıdı da bıdı bıdı, dır dır da dır dır, ay dır dır da dır dır diyorum ama, ama, ama diyorum bak, cahilsin, kakasın, boksun, çobansın oyumuz bir mi?, bidonsun, göbeklisin, bıyıklısın, ıııyksın küstüm tartışmıyorum" kıvamında kazan dibi düşüncesi.

ayrıca;

sözlük'te yok!
ama aşağıdakiler belki işinize yarar.

1. benim gibi dusunmeyen herkes salaktir
2. benim gibi dusunmeyen yobazdir
3. benim gibi dusunmeyen bolucudur
4. benim gibi dusunen benden dusunmeyen provokatordur
5. herkes benim gibi olsa diyen yazar
6. herkes artist olmus ama yonetmen benim
7. neden herkes benim uzerime geliyor
8. herkes gibi
9. turk polisi cahildir
10. turk halki cahildir

edit: imla.
not: tam tahmin ettiğim gibi. 2 nci başlığa dikkat. ay ay ay sıkıştım cahil değilsen yobazsın. kuzu kuzu meee seni.
yobaz ajitasyonu cümle.
kendini ilah ilan etmiş kimselerin, sıkıştıkları zaman sarıldığı cümledir.
(bkz: cahil sensin kalabalik sana girsin)
(bkz: bugun bok atmak icin ne yaptin)
klasik türk insanı fikriyatı, yıllarca empoze edilen tekdüze fikirlerin dışavurumu...
vakti zamanında platon un bile söyledigi söz. teheeey.
bu sözü söyleyene; luigi pirandello'dan "size nasıl geliyorsa öyledir" tiyatro oyununu okuması ya da izlemesi tavsiye edilir.
così è (se vi pare)
(bkz: size öyle geliyorsa öyledir)
kendisininkinin dışındaki inançları batıl olarak niteleyen dindarların savunduğu düşünce.
(bkz: buraya cop doken essektir)
bir kere olsun kenar mahalle görmeden , ülkenin sorunları hakkında ileri-geri konusan dal y.rrakların atasözü ..
(bkz: bize benzemeyen gözümüze görünmesin tarikatı)
(bkz: empati kurmayanlar derneği)
sozlukte bir cok temsilcisi bulunan dusunce sekli.
megolamanyaklıktır.
chp nin ve chp ye oy verenlerin yıllardır yaşadığı açmazdır.