bugün

hiç bir şeyi tam öğretemediğini üstü kapalı şekilde itiraf eden öğretmendir. *
şerefsizin tekidir.
100'lük kağıda asla 100 vermeyecek olan öğretmendir. sadisttir. genelde üniversitede bolca bulunan prof.lar bu grubun başını çeker.
şakirtlikten gelen öğretmendir, 100 almak sadece allah'a mahsustur der.
hiç öğrenci olmamış gibi takılan öğretmendir.
Yasamımız icerisinde boyle bir ögretmen mutlaka görmüsüzdür.bu ögretmen son derece gıcıktır.kendini üstün gordügü için ögrencilere kesinlikle ulaşamaz.her açiğindan faydalanmak gerekir.
bizim üniversite de bulunan hoca türüdür.adama herşeyi tam ve full olarak yazıp versen bile 60 notunu geçemiyorsun.
evde karısına ya da kocasına sözü geçmediği için, egosunu öğrenciler üzerinde tatmin eden eğitim neferi.
bütün öğrenciler toplansa bir tane o hocanın egosu etmez durumu olan öğretmendir. büyük ihtimalle öğretmen olmaması gereken de kişidir. güzel örnekleri özellikle fen liseleri çerçevesinde ego tatmin etmektedir.

edit: "hiç kimse derse tam hakim olmadığı için 100 vermek olmaz" diyenler var. hani sınav notu bu. bir öğrenci sınavdaki soruları tam doğru cevaplamışsa 100 vermek zorunluluktur.
puştluğun zirvesine tırmanmış şahsiyet.
100 alabilecek öğrenciye bile not vermeyen sevilmeyen öğretmendir.
hiç kimse mükemmel değildir ve hiçbir öğrenci tüm derse ve konuya tam hakim değildir. bu yüzden 100 vermek çok da mantıklı değildir.
Zamanında hiç 100 almamış ego savaşı veren öğretmendir. Hatta ne kadar öğret-mendir o bile belli değil.
benden kimse büte kalmadan geçemez diyen prof. un amca oğludur.
bunun kendi başarısızlığı olduğunun farkında olmayan öğretmendir.
100 vermeye niyeti olmayan öğretmendir. her şeye kulp bulur.
bir halt yaptığını sanan öğretmendir. her okulda illa vardı bunlardan. yahu zaten ipler senin elinde. senle nasıl yarışayım ben?
tek eğlencesi o sınavdır başka takacak ve yapacak bir şeyi yoktur, napsındır çocuklarla uğraşmak tek işidir.
100 Allah'lık
90 peygamberlik
80 öğretmenlik
öğrenci en fazla 70 alabilir.
şaka olsun diye öğrencilerime bazen derdim.çocukların baya canı sıkılırdı ama sevdiklerinden ses çıkarmazlardı beni.
Her sene yeni gelen öğrencilere "benden kimse 100 alamadı, alamaz" diye artistlik yapıp onların gözünü korkutmaya çalışacak hocadır. *
sen ver biz almasını biliriz diyecek babayiğit arıyordur.
kusursuz insan olamaz diyen öğretmendir, doğruyu yapıyordur.
not defterindeki not hanesine 100'ü sığdıramadığını o yüzden öğretmenlik hayatı boyunca hep 99 verdiğini söyleyen bir öğretmendir, böyle söyleyince kızamaz da insan.
sebebinin kendisi olduğunu bilmeyen öğretmendir. günümüz türkiye sinde öğretmenler hiç bi boka yaramıyorlar, üstüne üstlük suçu öğrencilere atıyorlar.
yüzsüz şerefsizdir.
(bkz: 100 süz öğretmen)