bugün

leyla ile mecnun dizisinin hırsızı yavuz'un kendisine gelen tepkilere karşı verdiği cevap.

zeynep: ben zaten biliyordum senin hırsız olduğunu.
yavuz: ayıp oluyor ama ben öyle bir insan mıyım performans sanatçısı diyorum kendime
ara sıra kişinin kendisine sorduğu soru.
leyla ile mecnun'da yavuz abimizin bizleri gülümseten sözü.
(bkz: ben böyle olmamalıydım) çağrışım.
leyla ile mecnun'da yavuz'un her hırsızlıktan sonra biriyle karşılaşması sonucunda ona yöneltilen 'hırsız mısın' sorusuna verdiği hit olmuş, olmaya devam edecek cevabı.
daha sonra erdal bakkal'dan tut mecnun,iskender abi,leyla,ismail abi hepsi kullanmaya başlamıştır bu repliği.
yavuz yolda birinin çantasını alır, kapkaç yapar, ardından kadın
-imdaat poliiss!, diye bağırmaya başlar.
ve yavuz döner;
-niye bağrıyosun ya, ben öyle bir insa mıyım!, der ve yürüyerek uzaklaşır ordan.
Leyla ile mecnun Yavuz repliğidir.
gördüğüm, duyduğum en saçma savunmalardan.

güzel kardeşim, ben senin insan olduğundan bile şüphe duyarken senin nasıl bir insan olup olmadığına dair nasıl bir fikrim olsun. bir de bunların "benim böyle biri olduğumu düşünmene kırıldım" versiyonu var. e kırıl o zaman ne yapalım benim de hayattaki misyonum seni kırmamak değil zaten, değil mi ama. kaldı ki, değilse öyle bir insan göster, kanıtla biz de farklı düşünelim ama o da yok. sen kendinle 7/24 doğduğundan beri berabersin benden niye seni sen gibi tanımamı ve emin olmamı bekliyorsun, saçma.