bugün

elini öpeceğim vatansever ve kanını bu vatanın, toprak ve bayrağına akıtmış kürtlerdir.

içimizde ki türklerdir, içimizde ki kürtler değil.
Nasıl vatanseverlik kıstası olduğunu anlayamadığım olay.

yani türk olmayan birisi türk olduğunu söylediği zaman mı hain olmuyor, vatansever oluyor?

usanmadınız değil mi bu etnik kimlik bunalımlarından.
(bkz: ben ingilizim diyen irlandalı)
(bkz: ben ispanyolum diyen basklı)
ben israilliyim diyen arap kadar aptalca bir tanımlamadır.. birinsan hem türk hem kürt nasıl olabilir.. yok ama kuruluştan itibaren dökülen beton tuttuysa böyle bir tanımlama yapılabilir ancak...
(bkz: so what)
ben türküm diyen bazı kürtlerin asimile edilmesi gibi, ben kürdüm diyen türkler de vardır, onlarda asimile olmuştur. bir çok kürt te asimile olmuş ermenidir. laz , çerkes ve diğerleri asimile olmamıştır, gayet rahat ben laz ım, çerkes im, arnavutum demekte ve kültürlerini yaşatmakta, ancak ayrı bayrak ve vatan istememektedir.
(bkz: ne istediğinizi bir dürüstçe söyleyebilseniz)
(bkz: ben kürt değilim/#8847854)
nasıl bir gaflet dalalet ve hıyanet içinde olduğunun farkında bile değildir.
Asimile olmuştur, yazıktır, özünü kaybetmiştir.
En kısa sürede silkelenip, kendine gelmelidir.
doğru yolu bulmuştur. kastı mete han'ın torunuyum değil, bu modern cumhuriyetin ve güzel ülkenin şerefli bir vatandaşıyım demektir.

wara waracı orospu evlatlarına inat kardeşimden öte, canımdan öncedir.
türk kardeşlerinin kardeşlik şartını yerine getirmiş, ve onların gözdesi olmuş kürttür.

tam manasıyla ırkçılık yapmayı bile beceremiyorsunuz sefil insanlar, elin beyazı siyahı kendine benzetmek yerine kendini yüceltir en azından yaptığı ırkçılığın bir sınıfı vardır. siz herkesi kendinize benzetmeye çalışıyorsunuz nedir bu kalabalık olma çabanız.
haftaiçi her sabah andımızı okuyan kürttür.
Asimile olmuştur. Nesi vatansever? Kürtse kürttür efendim nedir bu milleti türk yapma isteğiniz?
ırk ve millet farklı kavramlar olduğu için türkiye'de yaşayan her kürt'ün demesi gerekendir. atatürk milliyetçiliği bunu gerektirir, bırakın artık şu ırkçılığı. ırkı ne olursa olsun türk vatandaşı türk'tür, bu kelime ırkı değil milletini belirtir.
asimile olmaya can atar, kurtlugunden utanir. kurt degilim ama cok gordum bu tipleri. tanistiklari kiza memleketlerini soylemezler.
her sabah andımızi okur... Varligini turk varligina armagan eder. Devletin deli sacmaliklarina uyar.
ırk manasında değil tabii ki. "türklük" bu topraklar üzerinde kardeşlik demekti bir zamanlar. tabii bir zamanlar.
türk olmanın etnik kökenle ilişkili olmadığını anlayabilenler için doğal bir durumdur.
ulus kavramının farkında olandır.

--kanun--

türkiye cumhuriyeti devleti'ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes türk'tür.

--kanun--
aşağılık biridir. bir insan ırkı neyse onu inkar etmemelidir. Özgürce söylemelidir. hiç bir ırk kötü değildir. terorist , vatan haini olmakla kürt olmayı karıştırmayın. not : bu yazıyı bir türk yazmıştır.not:2 boluculer rahatsız.
kompleksleri olmayan samimi vatandaştır!
Korkağın tekidir. Kendi varlığına ihanet eden bir korkağa hiçbir konuda güvenilmez.
Korkaklıktan değilse de kandırılmıştır, cehaletinden milletin tanımını bile okumaz. Gelir bık bık öter millet başka ırk başka diye.
Evet başka ama türk milletiyle kürt milleti de başka.
eziktir.

kürt kökenliyse neden ben türküm desin ki? sen kürtsün aga kürtsün. türk olmadığın için de tarih seni yavşaklıkla falan yargılamayacak. devletin bu devlet, milletin de biziz. devlete rağmen devlet istersen, tarih yargılanacak parçanı bulamayacaktır.
irk ile milletin farkini anlamis insandir. Ben türküm diyenlerin azimsanmayacak bir bölümünün kokeninin türk olmadigi bilinmelidir. Kürt kökenli de olsa laz da olsa vatanini sevip bu millete ait olduğunu hisseden insan türktur. Tek bir millet vardır ve herkes vatandaslik bagiyla birbirine baglidir. Ne mutlu türküm diyene.
bana bir sözü hatırlatan kürttür.
"ne mutlu türküm diyene"
ne mutlu onadır ki, o sözdeki türklük kavramının ırkta değil, ulus kavramında yattığının bilincinde olandır.
ırktan yana bir türklükten bahsediyor olunsaydı o söz
"ne mutlu türk olana" şeklinde tarihe geçebilirdi.

ırkçılık saçmalıktır, deliliktir. ama bir millet olmanın insanda hissettirdiği bambaşkadır. görülen o ki, millet tanımı da ırkçılığı yakalım derken kurban oluyor bu topraklarda.
abdde yaşayan bir afrika kökenlinin 'ben amerikanım' demesinde sorun yoktur, fransa'da yaşayan bir siyahinin 'ben fransızım' demesinde de sorun yoktur. ama bu topraklarda kökenine bağlı olmadan türküm demek saçmalıktır,sorundur.