Evet buyrun bekliyorum sorularınızı.
en favori filmin?

yayın hayatında başarılar.
Sorum yok.
Geldiğin yere geri dön. Teşekkürler.
Advntst: yani gerçekten zor bir soru o kadar çok var ki seçmek gerçekten zor ama illa birini seçiceksem bu film kesinlikle color of Moneydir. Teşekkürler.
film takıntılı olduğun için özellikle sordum... süzme bir şey çıkacaktı çünkü.

dur ulen izleyeyim bakiim şu filmi... kadro da sağlammış.

teşekkürler.
Neden color of money?
Çok eski de değil ondan sordum. Hangi kriterlere göre bu film?
Thusneldaa: değerli kardeşim ben film izlerken yılına değil kalitesine bakarım. Yani amacım eski film izleyip elit gibi gözükmek değil. Ben 2000 sonrası izlediğim filmlerde genel olarak bir senaryo zayıflığı farkettim. Oscar alan filmlerde dahi bu eksiklik göze çarpabiliyor bazen. Ha bu demek değil ki her 2000 sonrası yapılmış film kötü. Mesela 2006 yapım 'the revolver' isimli guy ritchie filminin bence fight club'tan aşağı kalır yanı yok. Yalnız böyle filmleri bulmak çok zor. Eski filmlerde ise senaryolar gerçekten sağlam. Benim farkettiğim durum bu. Örneğin 2008 yapım 8 puanlık bir film ile 1960 yapım 8 puanlık bir film arasında çok büyük kalite farkı oluyor senaryo ve kurgu bazında. Color of moneye gelecek olursak bunları daha önce 'the color of money'in en underrated film olması' başlığında detaylıca irdelemiştim. Ama hazır sırası gelmiş söyliyim; Paul newman'ın oyunculuğu, scorsesenin yönetmenliği ve Tom Cruise' un genç hali birleşince ortaya böyle bir başyapıt çıkmış. Sadece izle bana hak vereceksin. Teşekkürler.
Ben o filmi izledim geçmişte kalmış çocuk. Listemde ilk ona girmez. Sen niye o kadar beğendin diye sordum, cevabı aldım. Tişikkirler.
Tugorkan99: öncelikle sizi tebrik ve takdir ediyorum tugorkan99 bey. Sözlüğe çok kaliteli ve bilgi veren entiriler giriyorsunuz. Bana 2006 yılını hatırlatan ender yazarlardansınız. Sorunuza gelecek olursak bunu tahmin etmek, edebilmek pek mümkün değil lakin sözlükte karton toplayan pek bir hazzetmediğim şahıs var belki beni kıskanıp böyle bir işe cüret edebilir. Teşekkürler.
Thusneldaa: saygı duyuyorum yalnız böyle bir filme ilk 10'uma girmez gibi bir laf pek bir laubali. Filmden anlamadığınızı belirterek sizi uğurluyorum. Teşekkürler.
En beğendiği film Color of money olan biri gözünde filmden anlamamam gayet normal. Zaten öyle bir iddiası olan ben değilim de sensin. Boş iddia tabi.
Doğuştan mı böylesin yoksa daha sonra kafa üstü biri mi düşürmüş seni.
Karton toplayan çocuk: cevap veriyorum eben.teşekkürler.
Hadi acele edin. Uyku vakti gelmeden herkes sorsun soracağını.yoksa kapatıyorum dükkanı.