bugün

eylemlerimiz paralelken gönüllerimiz neden doğrusal açı sevdiğim?
ben bu yazıyı sana yazdım kafede yalnız nargile içen adam.
ilk önce umut verip sonra ortadan kaybolmak sana yakışır...
karamsar olma,uzulme beklenen yarinlar cok yakin insallah.
yazık ettin.
sen beni düşünüp sabahlara kadar uyumazken ben öğlen 11'e kadar horul horul uyuyorum bilmiyorsan bil istedim.
çünkü sen beni hiç sevmedin.
Bana zarar verdiginin farkinda degilsin hicbir zaman hatani kabul etmiyorsun, ben her gun oluyorum o yuzden tek carem gitmekti.
Sinir stres güzel şeyler değil bunlar. Temelinde olunca da insan bi kenara atamıyormuş belli.
bir mide dolusu yalnızlık ve buz gibi bir sessizlik
ben bu şiiri kusarak yazdım kimseler temizleyemez
sabaha karşı ağladım ama hiç sesim çıkmadı
ben bu şiiri susarak yazdım dudaklarım kupkuru
ağır aksak bir ağrı bir gelip bir giderken
sen öylece oradayken ve ben yanına gelemezken
hırsımdan deli gibi olmayışına sarılıp
gıyabında öperek tüm jest ve mimiklerini
ben bu şiiri uçarak yazdım tüm yüklerimden kurtulup
uyudum sonra uyandım gelmedi bir daha uyku
müezzini duydum sonra allah'la karıştı adın
meleksin ya o yüzden gözüm hep yukarılarda
tavanda ve bulutlarda ve arş-ı ala'nın dışında
başımın üstünde her yerde gözlerini aradım
ben bu şiiri sana yazdım sızayım diye rüyalarına
(bkz: bunu yazan tosun)
kimi zaman iki kelimenin içine sığdırabildiğiniz parantezlerle ancak alatabilirsiniz derdinizi.
seni (hayatımda ilk defa sevmek filini tüm doğru kurulmuş cümlelerimin en başına yerleştirdim.cümleler devrilse de ben bu halimi çok sevdim. kendimi sevdiğimden daha çok sevdim. gel desin geleyim geldikten sonra, hiç gitme desin. ömrümce ömrü olayım istedim. yapamadım.
insanın değer vermediği her canlıya kendisini ifade edebilmesinin çok kolay olduğunu öğrendim. iki kişi için bir şeyler istemenin ne denli zor olduğunu bildim. gidişini sessizce izliyorum artık.
avuçlarımdan kayıp gidişini üşüyerek izliyorum haziranlarımda. söküp atasım geliyor içimden kendimi, yanımda olmasan bile sen yinede bir tek sen kal istiyorum. bende bana ait hiç bir şey kalmasın. benliğim, bedenim, ruhum, arzularım, yaşama bağlılığım her şeyim senden ibaret olsun istiyorum.
içim sıkıla sıkıla, istemeye istemeye öldüm. sende hiç suç aramıyorum, kendimde de aramıyorum öldüğümden beri. herhangi bir hastanede herhangi bir aşık gibi sıradan hissediyorum kendimi. ayakta değilmişim senin yanına gelirken, ellerini tutabileceğimi her hissettiğimde meğer narkozdaymışım. şimdi sen gittin. narkozu vermeyi kestiler. uyan ve acı çekerek öl diyorlar. biz göreceğiz ama sana belli etmeyeceğiz öldüğünü diyorlar. canım acıyor. Acısın sen yapıyorsun ya bırak canımda acısın. yeter ki tanrı çıkartmasın seni benim aklımdan. senden başkasına sevgilim demesin bu sana atan yürek. kimse sarılmasın boynuma sen gibi. senin gibi hiç kimsem olmasın. Sen ol. uzakta olsan, sen hep ol. ne oldu diyorlar? olan olmayan her şeyim sen olduğunu sanki bilmiyorlar. kısacası onlar seni bana ne oldu diye soruyorlar. kötü diyemem ki seni soranlara, iyi diyorum, iyiyim diyorum. kötüyüm dersem neden oldu diye soracaklar. bizim bulamadığımız cevapları onlar arayacaklar. kim ki onlar? uzağındayım artık her sevdanın. gidişini izliyorum.) seviyorum.
ırıspı çıcığı.
Yarım kalmışlarımıza aşkımızıda ekledik. Her şey tamam en çokta huzurumuz tamam oldu. Benimle ömür boyu yaşamaya, beraber yaşlanmaya, tamam demedin. tamam olmadı. Sana katlanırım, tamam demedin. tamam olmadı. Kaldıramazmışsın beni çünkü meğer ben büyük bir yalancıymışım. Öyleymişim. Senin için baş ağrısı çekerim, her şeyi kafamda yaşayacağıma, seninle yaşarım. beraber yaşarız. tamam demedin. Tamam olmadı. Son görüşmemizde, içimden gelenleri açamadım. seni nasıl sevdiğimi, seni ne çok sevdiğimi, söyleyemedim. diyemedim, bunların hiç birini. tamam diyemedin. tamam diyemedim. tamamda tamamen her şey bok oldu. Tamamen, tamamen, tamamen.
Bu yazıyı yazacak kimsem yok. Kimsesizlik kötü ama içimdeki tuhaf olan huzur yüzünden beni rahatlatıyor. Sanırım bu cümlelerim, bu satırlarım kendime. Bir zaman sonra içindeki yalnızlığı kabullenip, etrafa daha nötr bakabiliyorsun. Evhamlanarak hareket etmiyorsun. Olanları umursamıyorsun. Bunlar gözüne çarpmıyor bile. Bu alışkanlıkların üzerine müdahil olmaya çalışan herhangi bir durumda kendini yadırgıyorsun. içindeki yalnızlığı terk ettirecek şeyler kolay bulunmuyor. Her insanın içinde saklı kalmış bir yanı hayat şekli haline getirmekte cesaret istiyor. Kendimi tebrik ederim bu zor olan yanı seçtiğim için.
istiyorum ki ellerimle deşeyim göğsümü çıkarayım yüreğimi iki çift laf edeyim.
Diyeyim ki ona "sevme işte, o dengesizin biri"
Ah işte, kan tutar beni...
Gülüşünü seversin, sesini seversin, sohbetini seversin.
Yani sevmek için illaki yüzünü görmek şart değildir..
Yüreğinde duruşunu seversin.
Vicdanının sesini dinle bak ne diyor senin için bir can bir can ölüyor.
üstünden o kadar kişi geçti çıkmadın aklımdan be 5 küsur bin kilometre uzaktaki ex-sevdiceğim.
Seninle yaşamak istiyorum.
Gerçekten yaşamak yani.
Nefes almak.
bazen bir kişi sana hoşça kal der, sen bütün ülkeden siktir yemiş gibi olursun.
Yo,hakikaten
bak ben böyle çok güzelim.
kafam rahat,
sıkıntı yok.
Artık doğum gününü unutabilirim.
ot çekebilirim.
Günaydın mesajı da yok sabahları.
on numara.
Kafam güzel diye değil cidden bak
hatta dün gece bir şarkıda uyuttum seni..

geberdim özlemekten avuç içlerini. *
"Bitti" dedin tamam. Peki neden hala seviyorum. Neden her sabah uyanır uyanmaz telefonuma bakıyorum. Neden her gece eski mesajları okuyup yatmadan önce sana yazmamak için kendimi zor tutuyorum. Bitti dedin tamam o halde neden ben hala bu boktan yaşamı sürebilmek için yanımda illa seni istiyorum.
Saçmalıyorum “bitti” dedin tamam. *
Hiç bitmesin dediğim bir günün daha sonuna geldik. Seninle hiç bir günüm bitmesin istiyorum esas olan bu.Şunu bunu yapmış olmamız gerekmez bunun icin, yanımda olduğun her an hiç bitmesin istiyorum zaten ben. Beni mutlu etmek için yaptığın her şeyin farkındayım...bu paha biçilemez bir şey.Varlığına teşekkür ederim iyi ki benimsin.
Lan ben emreyi bile unuttum.
Adam benimle ayni masaya oturmaya layik degilmis hahhhha neyse yolladik gitti.
* whose next?
güncel Önemli Başlıklar