bugün

mustafa kemal atatürkün bize emanet bıraktığı bu ülkeye bu topraklara sahip çıkmalıyız.
Çok fazla internette vakit harcamayın, kitap falan okuyun biraz.
okuyun bol bol. seçiminizi, dininizi, ahlakınızı her şeyinizi belirleyecek. değiştirecek şey bu.
okuyun ulan ayılar !

edüt : bu başlıktaki ilk entry i okuyarak başlayın işe.
25 den once olmenin bi yolunu bulun.
Her ne kadar kapitalist, emperyalist fikirler ile talan edilmeye çalışılsada muhteşem bir coğrafyada yaşıyoruz. Üç tarafımız denizler ile çevrili. Bir yerde denize girebilme imkanımız var ise bir saat sonrasında kayak yapabilme şansımızda var. Temel yaşam gıdalarının hemen hemen hepsinin besin maddelerini üretecek zengin topraklarımız var.

Meselenin aslını ortaya koyacak olursak ülkenin dört bir yanında gençlerin gözlerinde kaygı var, hüzün var. Gelişme çağında ki tüm zamanını eğitim/öğretimi için harcamış bu gençlerin başını yastığa koyduğunda gelecek için kurduğu hayalleri ve düşünmekten kendini alıkoyamadığı nice dertleri var. Kimi hayalini kurduğu üniversite için, kimi hayalini kurduğu kariyeri için, kimiside hala şu saatte geçimini sağlamak için harıl harıl çalışıyor. Hepsi tez zamanda güzellikler bulsun. Hepsine iyi dilekler.

Elbette bir şeyler yoluna girecek ve bir şeyler yine yolundan çıkacak. Bu dünya tarihinde bir kısır döngü gibidir. Bugün severek yediğiniz bir yiyecek yarın ülkemizde belli kesimin ulaşabileceği bir şey haline gelecek. Ben halen su kuyusu açılmasını bekleyen siyah tenli çocuklar hüzünleniyorum. Halen suçsuz insanların sebepsiz yere sınırlar ötesine itiklenmesine üzülüyorum. Bir yandan da kendi çocuklarımızı düşünüyorum ve diyorum ki “nereye gidiyoruz?”

Hüzün her bireye tahsis edilmiş bir duygudur. Elbette üzüleceğiz fakat yılmak, pes etmek yok. Coğrafyamızı yaşanılmaz hale getirmeye çalışan herkese hüznümüzden bahsedeceğiz. Daima yeni bir dünya için çaba sarf edeceğıiz. Hayallerimize sıkı sıkı tutunup gerçekleşene dek arı gibi çalışacağız.

“Mücadele edenler her zaman kazanmaz, ama kazananlar daima mücadele edenlerdir.”