bugün

gerçek ülkücülüğü gerçek milliyetçiliği ; vatan hainine, teröriste değil tayyip e laf sokmak olduğunu sanan, koltuk ve makam sevdası uğruna kendi siyasi görüşüne en yakın olanı değilde hdp liyi bile bakan yaptırabilecek kadar vicdanı kör olmuş çakma milliyetçilerin sarfettikleri sözdür.

yazsana oraya 99 da ben apo yu affederken de sen yoktun diye. işiniz gücünüz sıçtığınız bokları başkalarınınmış gibi göstermek.
suya sabuna dokunma, korkak bir siyaset yürüt sonra ben temizim de.
ulan icraatınız mı oldu bu memleket için de temiz siyasetten bahsediyorsunuz. 2001 ekonomik krizini sıçan mhp değil mi. mhp li bayındırlık ve enerji bakanlarının yediği haltların bedelini ödüyor hala bu ülke.
deprem yardımlarıyla maaş ödeyen, ımf olmasa kasası bomboş devleti siz hediye ettiniz bu ülkeye.

git ötede ağla şimdi.
hepinizin amina koyayim dönek ibneler.
partinin suçu yok keramet seçmende. kesinlikle yok mhp ülke hakkında belirli bir siyaseti olmayan, herşeye hayır ! diyen, vasıfsiz bir genel başkanı olan bir parti değil. seçmeni de siyaset konusunda emsalsiz bilgili. o yüzden zamanında muhsin yazıcıoğlunu desteklemediler de öldükten sonra muhsin başkan muhsin başkan diye dolandılar.
Ülkücü dediğin ülkesini ve milletini düşünmeli akpye oy verenlerde bunun zerresi yoktur vatan hainleriyle iş birliği yapmak gibi bir şey düşünün ayrıca terörün kendisi akpdir şimdi kalkipta kimse savunmasın kaç kişi öldü son dönemde dahil şu an ülkenin durumu içler acısı cahillik desem olmaz salaklık desem hafif kaçar artık ülkenin anasını sikmelerini hep birlikte izleriz akp yerine hdp başa geçse çok daha iyi olurdu bu şerefsizler ülkenin anasını sikecektir bize izlemek düşer her 2 kişiden 1 i sikilmeyi seviyorsa yapacak bir şey yok bizde kabullenmeliyiz.
Mhp'nin içinde önemli bilgi akış noktasındakilere yakın biriyim ve mhp liymiş de akp li olmuş gibi davranan misyonerlerin (dini degil de partiyi buyutmeye yonelik) olduğunu biliyorlardi. Bu akp li kişiler, biz mhpliyiz ama böyle giderse baraji geçemeyecegiz ulkenin gelecegi icin akp ye verin bizim gibi diyerek bir çok mhp liyi saflarina çekmeyi başarmışlardır. Buradaki suçlu tabi ki mhp dir. Neden mi? Bu bilgiyi bahsettigim mhpli birinden ögrendim ve bu bilgiye sahip oldukları halde hiç bir şey yapmadılar.

Bu durumun bir kaç nedeni var,

ilki ve en önemlisi;

Mhp de devlet bahçeliyi dusuremezsiniz, o isterse gider istemezse gitmez. Gitmeyecegini herkes bildigi icin partinin daha da kötü hale gelmesi icin kıllarını bile kıpırtatmadilar.

Diğerleri de herkesin bildiği gibi, duzgun siyaset yapilmadiği, o kadar emeğin heba olduğu gibi şeyler.
akp'ye oy veren mhpli diye bir olgu söz konusu olamaz. akp'ye oy veren kim olursa olsun o artık akpli olmuştur.

ben aslen müslümanım ama kiliseye gidip ıstavroz çıkarıyorum demek gibi bir şey bu. sayelerinde mhp dibe vurdu. mhp'nin kemikleşmiş oyunu da görmüş olduk. bir zamanlar % 8'di, şimdi % 12 olmuş. başarımı bilmem ama bahçeli bize kemikleşmiş oyumuzun ne olduğunu da yaşatmış oldu.
baraji aşmak basaridir diyen devlet bahceliye oy vermek pismanliktir. en iyisini yaptilar. keske bende akpye oy verseydim.
Ben bu yazıyı mhp yöneticilerine yazdım:
Parti ilkelerini korumak ile hükümet kurdurmayan parti olmak arasında ince bir çizgi vardır, işte siz orada kantarını topuzunu fena kaçırdınız. Elinize fırsat geldiğinde ben illa ki muhalefet olacağım derseniz o seçmeni bir daha size oy verdirmeniz zor olur. Ben eminim ortak protokollü dışarıdan HDP destekli MHP+CHP hükümeti kurulsaydı veya dışarıdan MHP-HDP destekli CHP azınlık hükümeti kurulsaydı bu hale gelmezdiniz, cumhurbaşkanı görev vermese bile verseler hükümet kurulur bunlara bir ders verin diyebilirdi ve seçim sonucu farklı olurdu. Ayrıca hala AKP-MHP oy geçişkenliğini görmüyorsunuz.
Ayrıca vizyon, atalet, pozitif siyaset yapma alanlarındaki çok ciddi sorunlarınıza girmiyorum bile. Size sadece yeni bir lider deği yeni bir siyaset anlayışı da lazım.
Ben bu yazıyı mhp yöneticilerine yazdım:
Parti ilkelerini korumak ile hükümet kurdurmayan parti olmak arasında ince bir çizgi vardır, işte siz orada kantarını topuzunu fena kaçırdınız. Elinize fırsat geldiğinde ben illa ki muhalefet olacağım derseniz o seçmeni bir daha size oy verdirmeniz zor olur. Ben eminim ortak protokollü dışarıdan HDP destekli MHP+CHP hükümeti kurulsaydı veya dışarıdan MHP-HDP destekli CHP azınlık hükümeti kurulsaydı bu hale gelmezdiniz, cumhurbaşkanı görev vermese bile verseler hükümet kurulur bunlara bir ders verin diyebilirdi ve seçim sonucu farklı olurdu. Ayrıca hala AKP-MHP oy geçişkenliğini görmüyorsunuz.
Ayrıca vizyon, atalet, pozitif siyaset yapma alanlarındaki çok ciddi sorunlarınıza girmiyorum bile. Size sadece yeni bir lider deği yeni bir siyaset anlayışı da lazım.
ülkücü,komik, sinirli ve öfkeli hewal.
Milliyetçilik hiçbir partiye ait olamaz, ismi milliyetçi yapınca milliyetçi de olunmaz, siz o oyları apoyu asmayip beslediginizde yada hdplileri bakan yaptirinca kaybettiniz.