bugün

Alkolizm felsefesini savunan herhangi birinin kullanacağı savunma mekanizması.
facebooktaki mal mal gruplara katılacağından hiç şüphe duyurmayacak insan lafı.
(bkz: bektaşilik) (bkz: alevilik) (bkz: ismaililik)
(bkz: rastafari) (bkz: hashasilik)
komünyon ayini sırasında bir hıristiyandan duyulursa şaşılmaması gereken cümledir. örneğin yoruba kabilesinden bir afrika yerlisi de dini inancı gereği belli dönemlerde uyuşturucu kullanabilir. hindular ineğe, tibetliler maymuna saygı gösterir; biz maymunla dalga geçer, ineği yeriz. olur yani böyle şeyler, şaşılacak ya da dalga geçilecek bir durum değil.

edit: "ya da dalga geçilecek" bölümü sonradan eklenmiştir.
o zaman üniversitelerde icki'nin serbest olmasi yasa tasarisini gündeme getirmeliyiz...

''yürüyün hurraaa!!''

ekleme : neden eksi veriyorsunuz inanclara özgürlük !!!!!!!!!!
(bkz: günde beş vakit alkol almak)*
rte gibilerin yanında söylendiğinde inançlarına saygı isteyenlerin nasıl sadece kendilerine müslüman olduklarını ortaya çıkartacak cümle.

edit : özellikle ramazanda diyeceksin bunu!

edit edit : birkaç artı binlerce eksi.. eksi verenler ''yoo hayır, biz inançlara saygılıyızdır, sizden istediğimiz anlayışı size aynen gösteririz, bu yazdıkların yanlıştır, ramazanda da olsa içki içenin kendi sorunudur, bizi ilgilendirmez'' anlamında eksiliyorlardır, eminim. ( .. not!)
inanç gereği olarak içenler olduğu kadar siyasi bir simge olarak da içenler mevcut. bu yüzden alkol üniversitelerde serbest olmalıdır.
(bkz: içtikçe allaha yakınlaşıyorum)
ben değil lan kamer genç efendi söylemişti bunu.
edit: demek ki içtikçe allaha yakınlaşan varmış. iyi o da güzel.
(#2946667)
Turbana saldirmak için(tamam ben de hoslanmıyorum ama) islamla alay ediyorum, alkolü de inanç diye yutturcam yutmazlarsa
gargara yapsınlar diyen saldırı biçimi.
saygımız vardır lakin;

(bkz: agzinla ic sunu)
-ben bu alkolu inancim geregi iciyorum !

not + ilan;

inancı gereği sevişen bayan arkadaş arıyorum, temizlik ve gizlilik prensibimdir. cağrı bırakanlar aranmayacaktır, lütfen ciddi olmayan aramasın...
(bkz: beleş biranın verimlilik üstündeki etkisi)
-buyur abi çek bi fırt
-yok sağolasın ama ben seferiyim.