bugün

BEN DE, BEN ASKERDEYKEN DEYiP, ANLATMAYA BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORDUM, O HAYALLE ASKERE GiTTiM, AMA BEN ASKERDEYKEN HiÇ BiR ŞEY OLMADI....
askere giden tüm arkadaşların rambo olarak askerlik yaptığı için ağzından düşmeyen kelime. ne askerlikmiş amk.
arkadaslar askerde istimada 5 dk mola verdiler susadik siraya girdik baktim ki 50 60 kisi var sırada bu sıra bitmez dedim, gittim yangın vanasını açtım suyu içtim ordan meğerse komutan görmüş, çağırdı yanına dediki ne yapiyorsun orda su içiyordum Komutanım diye cevap verdik, çok mu susadın dedi, evet Komutanım cevabı verdim. komutan bir askere dediki git 2,5 litre su ve bardak al gel, bardak ile su geldi 1 ci içtik baktim 2 ci doldurdu 2 ci içtim baktim 3 cü doldurdu, baktim ki 3 den fazla içemiyorum komutan hoop dedi hepsini içeceksin 20 bardak su içirdi bayılmışım o arada...
devamında saatlerce sürecek anılar bu sözü takip eder.
komutandan çok dayak yedim diye kimse devam ettirmez.
uludağ sözlüğe üye olup bu entry i giriyordum.
Götümüz donuyordu anasının nikahı coğrafyada sırf siz rahat uyuyun diye.
Genellikle sonradan yazılmış hikayelerini anlatmak isteyen insanın, giriş cümlesidir.
türk halkında genelikle askere gitmeye hazırlanan gence ,askere gidene kadar askerligini yapmış herkez tarafından anlatılmak istenen konunun ana giriş cümlesi.ilk başlarda komik anılar anlatılır sonra yavaş yavaş askere gidecek kişinin 'gitmesemde intiharmı etsem acaba' gibi düşüncelere sevk eden anılara geçilir.tabi aynı olayı askerden geldikten sonra kendiside yapar,bir adet olmuştur bizim için.
(bkz: o degilde ben askerdeyken)
konuşmaya böyle başlayanın yanından acilen uzaklaşılması gerekir zira belli bir süre sonra bıkkınlık getirir.
sözün dallanıp budaklandığı herhangi bir anda ulaşılan çıkmaz sokak..
Kişinin saatler boyu bitmek bilmeyen pek tanıdık hikayeleri..