bugün

bugün apartmanın kapısında gördüğüm ve bana yaşlandığımı bir kez daha hatırlatan ufaklıktır.

kendisiyle aynı yaşlarda gözüken arkadaşlarına bu cümleyle hava atıyordu. apartmanın kapısını tam açacakken bu cümleyi duydum ve o an anahtarı yere düşürdüm. yaşlanmışız abi harbiden yaşlanmışız. ulan 2000liyim ben ne demek arkadaş yaa?

tüm yaşlanmayacağını sanan gençlere cem yılmazdan gelsin:

(bkz: karbonfiber misin eşşoğlueşşek)

edit: 2000li arkadaşlar var galiba aramızda. üzülmeyin lan bi gün sizde büyüyeceksiniz. 2050lilerle falan dalga geçeceksiniz.
gariptir. 2000'liyim ne ulan? 2000 model araba gibi.

(bkz: sahibinden satılık 2000 model erkek çocuk)
yanlış duyulmuştur. 2000li insan mı olur arkadaş. doğumlar 1999 yılından sonra bitmiştir. *
(bkz: milenyum çocuğu)
milenyum çocuğudur gerçekten.
1000 doğumlu, 2000 doğumlu, 3000 doğumlular...
Ama insan şaşırıyor. 2005 doğumlu çocuklar... 2000'li yıllar ulan. Çok ters geliyor insana.
- kaçlısın.
- ikibinli.

Ne kadar tuhaf değil mi ?

Ama
- kaçlısın?
- seksen üçlüyüm sekste güçlüyüm.

Al, ne kadar sıradan işte... insan yaşlanıyormuş la gerçekten.
11 yaşında olduklarını ve ergenlik yaşının düştüğünü düşünürsek yeni nesil ergenlerdir efendim. anlayış göstermek değil sabah akşam dövmek gerekir. evet.
(bkz: okuyom ben yaa) diyen çocuğun halaoğlu oluyordur kendisi.
kaclisin sen? sorusuna " ikibin'liyim ben" diyen cocuga 3 saniye donuk baktigimi hatirliyorum.
hayir,milenyum cocugu bunlar,insan bi tuhaf oluyo iste..uzayli gördüm sanki o cümleyi duyunca.
ayrica insan aklindan geciriyo o an "velet senin dogdugun yilin dili olsada konussa,ne anilarim var bee, pehh!, "
ufacık yaşta sigaraya başlamış ve bununla da kalmayıp karşısındakine sigarası yok diye hava atan velettir.
(bkz: tekel 2000)