bugün

Süper Lig’in yayın haklarını 5 yıllığına, yıllık 500 milyon Dolar+KDV vererek satın alan Katarlı beIN Medya Grubu, büyük bir adım daha atıyor.

Türkiye’nin yanı sıra aynı zamanda ingiltere, ispanya, Fransa ve Brezilya liglerini de yayınlayan kuruluşun Türkiye’de bir kulüp satın almak için uzun süredir arayışta olduğu ve Başakşehir FK ismi üzerinde uzlaşma sağlandığı öğrenildi. Bu uzlaşının ardından tarafların birçok detayı da görüştüğü ve el sıkıştığı da gelen haberler arasında. Beklenen açıklamanın ise ikinci yarı öncesinde, yani Ocak ayında yapılacağı belirtildi.
(bkz: başak city)
ben olsam göztepeyi satın alırdım.
başakşehire neymar'ı da getirsen o stat dolmaz.
Başakşehir siktirip gidebilir.

Tüm takımların tüzüğü vardır kalanlar satılamaz korkmayın.
Sanırım Türkiye'de bir ilk olacak. Daha önce özel bir kuruluşun takım aldığını sanmıyorum. Sahi kararlıların almadığı başka birşey varmış ülkede?
rekabet kurulunun kesinlikle izin vermemesi gereken girişim.

bir kurum düşünün, yayın haklarını elinde bulunduruyor. reklamından para alıyor, decoder satışından para alıyor, sponsorlardan para alıyor vs vs. sonra bu oyunun aktörlerinden birinin de sahibi oluyor.

allah aşkına hangi etiğe sığar bu? kokuşmuş futbolumuza sıçıp batırıp, bir de üstüne mum dikmekten başka bir şey değildir.
artık her sene başakşehir i ilk 5 te görürüz hakemlerin sayesinde.